Зачіски та укладки 90х років 3

14.09.2018

Зачіски та укладки 90-х років

Говорячи про модні шевелюрах останнього десятиліття минулого століття, відразу згадуються пишні зачіски а-ля Санта-Барбара, елегантні укладання принцеси Діани і хаос на голові Мадонни. Вони, ці зачіски і в ті роки відрізнялися різноманітністю — від зухвалих і зухвалих до класично стриманих.

Мода не стоїть на місці: вона ходить по колу, періодично вдергівая в нього нові родзинки і екстравагантні дизайнерські рішення. А тому пропонуємо згадати, якими були вони, жінки 90-х років минулого двадцятого століття, поностальгувати і морально приготуватися до того, що через пару років ці самі начісування, кучері і божевільні чубчика впадуть і на наші голови, причому в буквальному сенсі.

Зачіски та укладки 90-х років робили жінку помітною в суспільстві і відображали її впевненість в собі і почуття власної гідності

Загальні принципи шевелюрной архітектури дев’яностих

Вважається, що модні зачіски цього періоду прийшли на чарівні жіночі головки з телевізійних серіалів — «мильних опер». Хімічна завивка, що створює навіть з рідкісних і тонкого волосся неймовірні обсяги, придбала популярність завдяки гриміли в ті роки по Росії серіалу «Багаті теж плачуть» і незабутньої Маріанне Вільяреаль у виконанні Вероніки Кастро (сам серіал, до слова сказати, зовсім і не 90-х років випуску, а на десятиліття раніше — вперше на екрані він з’явився в 1979 році).

Загальний стиль зачісок того періоду можна описати трьома словами: пишні, високі, об’ємні

Сильні начісування одних зустрічалися з високими кінськими хвостами інших в кафе і базікали про те, про се, а бізнес-жінки вважали за краще рівне асиметричне каре середньої довжини або всілякі пучки на коротке волосся або довгі, створення яких не вимагало багато часу і зусиль. Молодь намагалася виділитися яскравими вбраннями, макіяжем і зачіскою, а тому мода того часу несла в собі пекельне змішання стилів, колірних тонів, аксесуарів і дрібничок, що межують з поганим смаком.

Зачіски та укладки 90х років 3

З колірної гами слід виділити знебарвлення всього і вся: чубчика, скронь, окремих пасом, всієї голови. Тим, кому в силу причин були недоступні салонні процедури, приходила на допомогу копійчана перекис водню: жовті кольори різних відтінків на жіночих шевелюрах стали наймоднішим перукарнях кольором періоду 90-х років. Саме тоді в моду увійшло часткове знебарвлення: ефект вигорілого волосся Памели Андерсон з телесеріалу «Рятувальники Малібу» підкорив не тільки серця, а й голови жінок того часу.

А тепер пройдемося докладніше по прічесочним трендам того часу — вони створювалися з того, що під руками, вдало або не дуже копіювалися із зарубіжних журналів моди і з фотографій знаменитостей, але в будь-якому випадку зайняли почесне місце в історії жіночої моди.

Зачіски та укладки 90х років 3

Хімічна завивка

Походження цього типу зачіски на Русі ми вже визначили. Що дала «хімія» російським жінкам? Хімічну завивку любили всі: і блондинки, і брюнетки, і начальниці фабричних цехів, і прибиральниці в цих же цехах — ефект розрізнявся: від дрібного «баранчика» до шикарних великих локонів. Без «хімії» і зачіска — НЕ зачіска, і настрій — що теж настрій, і мода — не мода. Додатково жінок підкуповувала можливість зробити завивку раз і спокійно ходити з майже ідеальною головою, поки волосся не відросте.

Жіночність і романтичність, а також практичність і ефект копиці волосся на голові — ось що внесла «хімія» в зачіски тих років. Трендом того часу були високо підняті завиті локони в поєднанні з гладкою симетричною напівкруглої чубчиком.

Зачіски та укладки 90х років 3

Чим він був сильніше, тим краще. На коротке волосся його зробити непросто, але можливо — не страшно, що дівчина тепер нагадує злого їжачка: це її стиль і самовираження. Крім того, пишний начіс став альтернативою для тих жінок, які в силу здоров’я (точніше, нездоров’я) власного волосся не могли дозволити їм хімічну завивку — зачесані пасма давали той самий бажаний обсяг, а доречні аксесуари прикрашали зачіску.

Виконаний начісування від душі присмачують зберігає зачіску непорушною на кілька днів лаком, «розібрати» таку шевелюру можливо було тільки під струменем води

Ідеальним начосом вважалося поєднання хімічної завивки на середню довжину волосся з підкрученими за потребою локонами, а щоб якось упорядкувати це кошлате неподобство застосовувалися декоративні гумки для волосся, атласні стрічки, блискучі обідки. Щоб така зачіска трималася, необхідна сильна фіксація: вже що-що, а лаки витрачалися не флаконами — цистернами!

Спортивний стиль в поєднанні все з тим же начосом і шикарною чубчиком знаменувався високими «кінськими хвостами»: зухвалість, стрімкість, активний спосіб життя вимагав прибрати волосся назад, щоб вони не заважали. Така зачіска мала успіх не тільки у постійних відвідувачів тренажерних залів і клубів з аеробіки — «кінський хвіст» прижився і в діловому житті, важливо було лише не перестаратися з макіяжем.

Над оформленням чубчика сильно не думали — не було ніяких канонів по її створенню, а тому багато модниць просто вистригали її ножицями в домашніх умовах із загального набору пасом. Всі огріхи ховалися начосом і «дубовим» закріпленням лаком — недостатньо яро зафіксована чубчик могла викликати здивовані погляди колег по роботі або повні жалю і співчуття зітхання попутників в громадському транспорті.

Зачіски та укладки 90х років 3

Діловий стиль

Еталоном ділового стилю 90-х років стала зачіска леді Діани: незважаючи на своєрідний консерватизм проста, але елегантна стрижка принцеси Уельської була настільки універсальна і практична, що полюбили таку зачіску в той час не відмовляються від неї і зараз.

Крім того, ділові жінки тієї епохи, як уже вказувалося, любили пучки різних форматів, високі шиньйони і гладкі стрижки середньої довжини з боковим проділом. Яка подарувала світу акуратне середнє каре з об’ємною чубчиком на бік Хілларі Клінтон теж стала законодавицею моди серед бізнес-women.

Зачіски та укладки 90х років 3

У будь-якому модному періоді знайдеться місце і агресивних проявів, і романтичним. За романтику відповідали акуратно скручені локони середніх і довгих волосся: використовуючи бігуді або за допомогою плойки, дівчата і жінки створювали пишні та об’ємні, часто забрані на скроневих областях шпильками локони.

Романтичні зачіски формувалися асиметрично, з боковим проділом і мали пряму гладку чубок

Романтичні зачіски використовували й інший варіант чубка, підглянутий в тих же телевізійних серіалах. Героїня серіалу «Просто Марія» подарувала і прихильницям, і до решти модному жіночому населенню підняту «дахом» напівкруглу чубок на бік з жорсткою фіксацією лаком — бічні пасма в такій зачісці завивалося локонами.

«Бабетта» чи «Гніздо»?

Ця зачіска була популярна і в 60-е, і в 90-е, і повернення її в XXI столітті так само стало успіхом. Якщо власної довжини волосся було недостатньо, то основою зачіски ставав шиньйон, а для короткого волосся — накладні пасма. Суть полягала в тому, щоб зібрати волосся високо на потилиці в хвіст, надіти на нього шиньйон і обернути його навколо власними або накладними прядками. Прядки фіксувалися за допомогою шпильок, а зачіска додатково прикрашалися блискучими шпильками, декоративними пов’язками з бантами і квітами. Молоді і сміливі залишали скроневі пасма неуложенние, а різнокольорові плетені шнурки робили образ по-хіпівського вільним, розкутим, впевненим.

Зачіски та укладки 90х років 3

аксесуари

Аксесуари, покликані доповнювати зачіску і цілісний образ, підпорядковувалися негласному правилу: чим яскравіше і яскравіше, тим краще. Всілякі повязочки, квітчасті гумки в горошок, яскраві банти різних розмірів, блискучі шпильки, атласні стрічки і ошатні обідки прикрашали і без того оригінальні зачіски модниць того часу.

З малопримітних жіночих помічниць того періоду варто відзначити використовувані пачками шпильки для підтримки піднятою вгору хімічної завивки і невидимки, якими фіксувалися начесали пасма.

Чоловічі зачіски 90-х років

Думаєте, що пристрасть чоловіків до виголеним смугах, зірок, завиткам на голові — це сучасне віяння? Цьому тренду, популярному і донині, вже майже тридцять років і вперше він проявив себе в останньому десятилітті двадцятого століття: абстрактні візерунки, сміливі написи, всілякі смуги і грати в поєднанні зі сміливим забарвленням пасом задавали ритм життя молоді. Знебарвлення торкнулося і чоловічих голів: кумир 90-х, американський білий репер Емінем поставив це новий стиль.

Висота зачісок збереглася і в чоловічих варіантах: короткі віскі контрастували з піднятими вгору Начесане пасмами або поставленим лаком їжачком на тім’яної і потиличної частини — яскравим прикладом такої композиції стала зачіска «Цезар».

Зачіски та укладки 90х років 3

Мінімум зусиль — максимум ефекту

Дев’яності роки не могли похвалитися асортиментом стайлінгу і інструментарію. Досягти висот в перукарському мистецтві пропонувалося використанням пінки або лаку сильної фіксації, а для укладання непокірних волосся в локони призначалася плойка: короткі стрижки, пасма середньої довжини, довге волосся — все крутилося на плойку і щедро поливали лаком. Такі зачіски не вимагали багато часу і сил, а ефект радував не один день.

Бунтарський, сміливий, вільний стиль зачісок — ось характеристика 90-х років минулого століття

Жінки тієї епохи були дуже різними, як і укладання на їх чарівних головах — гублять волосся жорстока хімічна завивка пішла в минуле, але деякі модні тенденції того часу залишаються затребуваними і до цього дня, часом повертаючись на подіуми і в наше повсякденне життя.

Короткий опис статті: Зачіски 90 х років в росії фото, зачіски 90-х років в росії фото

Джерело: Зачіски та укладки 90-х років

Також ви можете прочитати