Зачіски та стрижки, сучасні технології

23.09.2015

Зачіски та стрижки, сучасні технології

Вибір стрижки — непросте завдання, адже від зачіски багато в чому залежить загальне враження від вашої зовнішності, а правильно підібрані і добре виконана стрижка — основна умова гарної зачіски.

насамперед, вибір стрижки повинен здійснюватися залежно від якості волосся, форми обличчя і його характерних рис.

Якщо у вас товсті і пружні волосся, то деякі стрижки вам не підійдуть. При дуже тонких волоссі потрібно зробити об’ємну зачіску, найчастіше обсяг досягається филированием пасм. Якщо у вас неслухняне волосся, зробіть подовжену стрижку.

Овальна форма особи вважається ідеальною. Жінкам з овальним обличчям підійде будь-яка зачіска. Інші форми обличчя за допомогою зачіски намагаються наблизити до форми овального.

круглого обличчя рекомендується зачіска, контур якої розширюється від вуха вгору. Мета — «подовжити» особа. Волосся на верхній частині голови потрібно підняти, залишивши з боків невелика їх кількість. Але краще створіть асиметричний силует (коса чілка, косий проділ, волосся зачесане набік). Не зачісували волосся гладко, на прямий проділ.

квадратного особи також підійдуть асиметричні стрижки і зачіски (проблеми квадратного обличчя схожі з проблемами круглого). Зачіскою потрібно підняти вгору лінію лоба. Вам підійдуть хвилясте волосся, косі проділи, напіввідкриті вуха. Не робіть довгу густу чубок, відмовтеся від симетричних зачісок і не зачісували волосся від обличчя.

трикутного обличчя потрібно вибрати таку зачіску, щоб її найширша частина розташовувалася по лінії середини вуха або мочок вух. Не підкреслюйте широкі вилиці, не робіть коротких чілок і не зачісували бічні пасма гладко назад. Підійде зачіска з довгою прямою або косою чубчиком, з локонами на маківці.

прямокутного особи вибирайте зачіску, закриває вуха і обрамлює особа локонами. Вам можна зробити густу чубчик до брів. Так як потрібно візуально «укоротити» особа, відмовтеся від довгого прямого волосся, зачісок з вертикальними лініями.

При виборі зачіски потрібно враховувати і особливості рис вашого обличчя. Довгий ніс — зробіть пишну зачіску з довгою пишною чубчиком. Не укладайте волосся гладко. Якщо у вас кирпатий ніс, зачешіть волосся наверх. Якщо у вас маленький ніс, зробіть зачіску з дрібними локонами без чубчика. При широкому плоскому носі зачешіть волосся від особи, піднявши їх високо треба лобом.

Широко поставлені очі — підніміть волосся і укладіть їх хвилею треба чолом, щоб вони частково опускалися на лоб, як чубчик. При близько посаджених очах підніміть волосся верх, надайте їм пишність на скронях, бічні пасма укладіть уздовж щік. Довгу шию закрийте волоссям. Якщо у вас коротка шия, навпаки, відкрийте її. Якщо у вас коротка стрижка, ззаду зробіть окантовку трикутником. Якщо у вас великі вуха, закрийте їх волоссям приблизно до середини. При маленькому зростанні вам не підійдуть пишні зачіски. Якщо ви високого зросту, зробіть пишну зачіску, це візуально збільшить голову.

Таким чином, правильно підібрана стрижка може скорегувати форму обличчя, підкреслити його привабливі риси, поліпшити якість волосся. А зачіска, виконана на основі вдалої стрижки доповнить ваш стиль і завжди буде доставляти вам радість.

Стрижка — найчастіша послуга, до якої вдаються жінки в перукарському салоні. І звичайно, в очікуванні такого ж ефекту, якого домігся англійський перукар Відал Сэссун, коли винайшов нову технологію стрижки волосся, яка визволила жінок від «головного болю»: волосся після миття слухняно брали колишню форму, варто було лише підсушити їх і струснути головою.

Якщо просто, стрижка — це зміна довжини волосся за допомогою ріжучих інструментів (ножиці, бритва). Але якісна стрижка залежить від багатьох факторів: стану і типу волосся, їх довжини, характеру попередньої стрижки, форми обличчя, кольору волосся і макіяж. Обов’язково враховують манеру поведінки, стиль життя, характер і навіть настрій клієнтки. Все це дуже важливо, адже на основі якісно зробленої стрижки можна зробити 4-5 видів різних укладок в залежності від настрою, ситуації та мотиву, створити собі будь-який імідж: спортивний, діловий і навіть для походу по магазинах.

Стрижки бувають двох видів:

 • контрастна (силуетна), характеризується різким переходом в довжині волосся.
 • неконтрастна, з плавним переходом в довжині волосся.

Кожен вид стрижки складається з окремих операцій з обробки різних ділянок голови. В залежності від конкретного фасону застосовуються наступні операції:

 • зведення волосся «ні» — плавне зміна довжини волосся від найдовших на центральних ділянках до найкоротшим в області скронь і шиї.
 • тушування — також плавний перехід в довжині волосся, але більш ретельно виконаний і на більш коротких волоссі,

ніж у попередньої операції.

 • філіровка — створення природного співвідношення між довгими і короткими волоссям в межах одного пасма або на окремих ділянках волосяного покриву.
 • окантовка — надання різкої лінії, що обмежує край росту волосся по всій голові або в окремих її ділянках.
 • стрижка на «пальцях» — укорочення волосся над пальцями по всьому волосяного покриву.
 • градуювання — ступінчаста стрижка волосся, виконувана «тупим зрізом», пасма при цьому стрижуться під певним кутом.
 • димчастий перехід — досягається ретельною тушевкой волосся від шиї до потилиці. Винятково тонка робота з майстерною лінією переходу волосся.
 • майданчик — при стрижках «бобрик» і «карі», це щеткообразный ділянку волосся на тім’яній зоні, нагадує майданчик.
 • шліфування — заключна операція стрижки, при якій віддаляються дрібні, окремо стирчать волоски.
 • В результаті цих маніпуляцій і досягається певний фасон зачіски. Але це тільки технічні ази, справжня робота спеціаліста — створення неповторного зовнішнього вигляду. І в цьому сенсі, технологія стрижки індивідуальна у кожного майстра.

  Зараз, коли в моді індивідуалізм, професіонали під гарною зачіскою увазі креативну стрижку: модель не тільки підбирається, але й індивідуально «доводитися» на клієнті. Перевага при цьому віддається вільним, живим, летять моделям.

  Все наявне різноманіття стилів можна об’єднати у такі напрямки:

  • Мінімалізм: це чіткі лаконічні форми,

  чисті, красиві лінії, соковитий, свіжий колір волосся гармонійно підкреслює точну геометричність форм стрижки.

 • Романтична жіночність з м’якими лініями стрижки, ніякої геометричної жорсткості, все плавно і злегка недбало. Відчуття таке, ніби лаку і укладання немає в помині, а локони і пасма, створені за допомогою хімічної завивки і обрамляють обличчя – результат роботи матінки природи.
 • Конструктивізм відрізняється чіткою графічністю ліній, непоєднуваними в кольорі і довжині волоссям. Верхній шар волосся перекриває нижній геометричний контур пасмами, злущується з загальної форми зачіски, але при цьому не порушують її внутрішню гармонію.
 • Консервативно-діловий стиль простий і елегантний. Волосся обов’язково прямі або природно кучеряве. Стрижки виконуються дуже ретельно, довжина волосся обов’язково вибирається індивідуально.
 • Молодіжний стиль – використовується техніка непоєднуваних пасм. Волосся скуйовджене, стирчать в різні боки як голки. Обов’язково створюється відчуття енергійності зачіски. Це досягається з допомогою особливої техніки: рваною стрижки і великої кількості різних стайлінгових засобів.
 • У сучасних стрижок немає строгих рамок, і майстер має можливість «пограти» якимись деталями, довжиною і створити форму, ідеально підходить саме цій жінці. Головне, що від хорошого перукаря жінка щоразу повинна йти нової, оновленої і свіжий вигляд.

  Короткий опис статті: зачіски, стрижки

  Джерело: Зачіски та стрижки, сучасні технології — Зачіски — Медична бібліотека

  Також ви можете прочитати