Як правильно підібрати стрижку

21.06.2015

Як правильно підбирати стрижку — поради професіоналів

Здорові і доглянуті волосся — якщо не природне, то рукотворне багатство жінки, справжня прикраса зовнішності. Однак навіть гарні від природи волосся не зроблять жіночий вигляд завершеним, якщо зачіска підібрана невірно. Але, на жаль, ідеальної формули, яка б відповідала на питання «як підібрати стрижку», просто не існує.

Критеріїв вибору стрижки досить багато. Всі вони дуже різні, і більшість з них важливо врахувати при підборі «ідеальною» стрижки.

 • Звертати увагу потрібно не тільки на форму обличчя, але і на зріст, довжину шиї, статура.
 • При підборі довжини волосся важливо враховувати їх структуру і густоту, а також жирність.
 • Стрижки повинні підкреслювати стиль жінки, тому важливо простежити останні новинки в цій галузі: вони можуть допомогти з вибором.
 • Нерідко визначальним фактором зачіски може виявитися можливість різноманітності її з допомогою різних чілок, укладання, фарбування.
 • І, звичайно, важливі власні смаки: затятим приверженкам довгих кіс не варто вибирати занадто короткі стрижки.

Сьогодні досить просто підібрати стрижку на комп’ютері, а на додаток до неї — зачіску і колір волосся. Однак результати на моніторі часто сильно відрізняються від реальних. Тому навіть при використанні спеціальних програм для зміни зовнішності найкраще, спираючись на допомогу техніки, зробити вибір самостійно.

Як підібрати стрижку з урахуванням форми обличчя?

Перш за все, необхідно визначити цю саму форму, а видно неозброєним оком її далеко не завжди. Для цього потрібні дзеркало, ручка, лінійка і аркуш паперу, а також особа з повністю прибраними з нього волоссям. Для початку потрібно виміряти відстань від нижньої межі підборіддя до лінії росту волосся. Отримане значення ділять на 3, а результат записують або запам’ятовують — це перше число. Далі вимірюють відстань від нижньої межі підборіддя до кінчика носа — це друге число. Отже:

 • якщо перше число більше другого, то особа має видовжену форму;
 • якщо результати рівні і підборіддя має округлу форму, то особа — овальний або прямокутний;
 • якщо перше число менше, то особа має круглу або квадратну форму, при загостреному підборідді — серцеподібну, широкому підборідді — грушоподібну.

Тепер про стрижках.

Овальне обличчя

За своїми пропорціями овальне обличчя найбільше підходить до сучасних еталонів краси. Тому його власницям не варто обтяжувати себе міркуваннями про те, як правильно підібрати стрижку — їм достатньо вибрати будь-яку вподобану. Овальне обличчя можна відкривати, і приховувати, експериментувати з об’ємом і довжиною, в загальному, можна дати волю фантазії.

Видовжене обличчя

Витягнуте обличчя легко підкоригувати вдало підібраною чубчиком, яка візуально укорочує його, приховує розмір його відкритої частини. До подовженому особі відмінно підходять стрижки середньої довжини, укладені пишними локонами з боків. Звисаючі біля скронь прямі пасма, навпаки, протипоказані, оскільки візуально роблять обличчя ще більш витягнутим.

Прямокутне обличчя

При підборі стрижки для такого типу обличчя важливо пам’ятати, що прямокутне обличчя потребує візуальному розширенні скул і області скронь і маскування ширини чола і підборіддя. Саме тому формування зачіски для такої особи практично не обходиться без чубчика, в основному симетричною, обсягу у підборіддя і м’якою округлості на маківці.

При цьому рекомендують уникати відкривають особа коротких стрижок, прямих, що звисають з боків локонів і прагнуть до центру проділів.

Кругле обличчя

Кругле обличчя ідеально виглядає з довгими прямим волоссям, відкритим чолом або видовженими негустими косими чубчиками. З стрижок на середні чи короткі волосся слід вибирати ті, які створюють об’єм на маківці і крадуть його з боків: їжачок або «шапочка» нагорі, коротко стрижені віскі і рівні пасма, що приховують щоки. Відмінно виглядає асиметрія і по максимуму відкритий лоб.

Квадратне обличчя

Принцип їх створення зрозумілий: треба округлити куточки чола і підборіддя, візуально подовжити обличчя. Тому оптимальний варіант для власниць квадратних осіб — це повітряні, об’ємні зачіски зверху, хвилясте або кучеряве з боків. Як альтернатива завивці — об’ємні багатошарові стрижки, наприклад, каскад або драбинка, і обрамлення особи кількома м’якими пасмами.

Серцеподібне обличчя

Трикутне обличчя відрізняється вузьким підборіддям і «непропорційно» широким лобом і вилицями. Саме тому для нього варто вибирати стрижки, які крадуть ширину верхньої частини обличчя. Це можуть бути асиметричні стрижки (або укладання), бічний косий проділ, довга коса чілка. Низ обличчя бажано відкрити, тому перевагу в цьому випадку рекомендують віддавати коротких стрижок, розпатланим або завитым волоссю. Довгі ж, що звисають нижче скул пасма акцентують увагу на гострому підборідді, а верхній відділ особи візуально зроблять ще ширше.

Грушоподібної особа

Обличчя грушоподібної форми характеризується широкими вилицями і масивним підборіддям з практично рівним краєм, звуженої скроневою областю. Наблизити таку форму до овалу допоможуть пишні на верхівці і в скроневій області волосся. Подовжені пейси, гладко укладене по щоках, візуально зменшать ширину нижньої частини обличчя, витягнуть її.


Як підібрати стрижку за типом волосся?

Рідкісні або густі, нормальні або сухі, прямі або кучеряве від природи — одні і ті ж зачіски на різних волоссі виглядають зовсім неоднаково. Тому при виборі стрижки важливо приділити увагу і цим параметрам. Нормальні рівні або злегка кучеряве волосся — це, звичайно, ідеал, з якого можна «зліпити» все, що завгодно, тому говорити про них немає сенсу. Підемо далі.

Жирні волосся

Для них ідеальні короткі або довгі об’ємні стрижки, які не потребують щільного прилягання волосся на шкірі голови. Так волосся і зачіска довше будуть зберігати свіжість, будуть виглядати цікавіше.

Сухі волосся

Що з ними не роби, все одно вони трохи схожі на солому. Для них критичні часті укладання і миття. Тому найкращий варіант для сухого волосся — стрижки, невибагливі до укладання, а також з природною шаруватість і розпатланістю.

Тонкі і рідкісні волосся

Головне в цьому випадку — це обсяг, який відмінно створюється на коротких волоссі. Для волосся середньої довжини підійдуть багатошарові і рвані стрижки, з рівним зрізом і рівною гривкою, всілякі варіації стрижок боб і каре, і, звичайно, кучері. Більша ж довжина на тонких волоссі виглядає дуже сумно.

Густе волосся

Ідеальний для них варіант — середня довжина, яка і виглядає ефектно, і не особливо обтяжує відходом. Прямі або косі чубчика, рівні або заокруглені зрізи — все на вибір. Головне — не переборщити з обсягом, тому з градуйованими стрижками і дрібними кучериками краще бути обережними.

Кучеряве волосся

Стрижки для кучерявого волосся різноманітні і універсальні, оскільки підходять для особи практично будь-якої форми. Незалежно від обраної довжини, досвідчений майстер зможе надати неслухняним кучерям оригінальну форму, яка до того ж скоректує овал обличчя. Єдине правило — не забувати про природному напрямку росту волосся.

Важливі дрібниці при виборі стрижки

Правильна стрижка легко не тільки додасть овалу особи ідеальну форму, але і вдало приховає масу недоліків.

 • Прямий довгий ніс добре ховається довгою густою чілкою, кирпатий або широкий привабливий з зачесаним догори волоссям. Дрібні риси обличчя взагалі ідеальні в обрамленні з дрібних кучерів.
 • Близько посаджені очі можна візуально віддалити один від одного за допомогою пишною на скронях зачіски і гладких пасм уздовж щік.
 • Коротку шию не приховують волоссям, окантовують її трикутним зрізом.
 • Великі або стирчать вуха можна приховати волоссям, виставивши на показ лише мочки.
 • Жінки маленького зросту не виглядають з пишними кучерями, які збільшують об’єм голови.

І найголовніше — зачіска повинна подобатися, адже усвідомлення власної привабливості і блиск в очах — краща прикраса жінки.

Відео по темі:

Короткий опис статті: підбір стрижки Ідеальної формули, яка б відповідала на питання як підібрати стрижку, не існує. Але в даній статті ви знайдете методи, які допоможуть вам знайти найбільш підходящий варіант — наприклад, ви можете підібрати стрижку на комп’ютері або по типу волосся. як правильно підібрати стрижку на комп’ютері

Джерело: Як правильно підібрати стрижку — за типом волосся, форми обличчя і на комп’ютері.

Також ви можете прочитати