Топ-стиліст Віталій Зубашеч: Сучасні стрижки і салони краси, ZA_OTKAT

20.02.2017

ZA_OTKAT
ZA_OTKAT можна все!

Жінки частіше стрижуться і говорять про стрижках. Вони знаходять різні салони, перебирають стилістів і скаржаться, що знайти хорошого майстра — ціла проблема. Але проблема існує не тільки у жінок. Просто не прийнято, щоб нормальний мужик, скаржився на невдалу стрижку. Ось і ходять всі представники чоловічої половини людства з шістьма міліметрами на голові. Благо зіпсувати таку зачіску нелегко.

«Za_otkat », піклуючись про своїх читачів будь-якої статі, попросив відомого московського стиліста Віталія Зубашеча дати кілька порад. І давати поради не тільки загального характеру, але і конкретні: для різних типів волосся, складання, характеру і професій.

А на перший раз, він розповість про загальну ситуацію на московському ринку салонів краси.

У червні, коли настає пора відпусток, кожному хочеться виглядати свіжим, відпочив, навіть оновленим. І стрижка далеко не остання деталь вашого образу. Вона може підкреслити, при хорошому розкладі, всі позитивні зміни в зовнішності, ну, а може і зовсім звести їх нанівець, при поганому. Тим, у кого є давно свій перевірений майстер, — пощастило. Але ті «безпритульні», кому так не пощастило або йдуть у сусідній салон, покладаючись на «авось», або ж судорожно перебирають відомі марки, або майстрів своїх друзів. Проблема в тому, що стрижка може бути виключно індивідуальної, так само як і немає людей з однаковим обличчям (близнючки не в рахунок). І майстер, який останні десять років так вдало стриже вашого друга, зовсім не обов’язково, що вас він підстриже так само добре.

Ось в економіці існують два шляхи розвитку: інтенсивний і екстенсивний. Перший варіант — це чіткий розрахунок, аналіз, ціни знижуються, а прибуток зростає. Другий — збільшення прибутку будь-якими способами. І все. На жаль, більшість московських салонів йдуть по останньому шляху. І, не дивлячись на конкуренцію, не дивлячись, на те, що салонів в Москві зараз величезна кількість, люди туди йдуть. Тому що у нас в країні багато не можу позбутися стереотипу, що хороша якість буває тільки за шалені гроші. А якщо салон ще й представляє західний бренд, то відбою від клієнтів не буде. Знову ж таки з-за стереотипу: на Заході знають як треба. Ось через це і виникає така ситуація (кажуть, клієнт породжує попит): наші знаходять в тій же Франції маленький салончик, домовляються, розкручують тут його ім’я, і в результаті деруть за фікцію з клієнтів у втридорога. Потім цей майстер, якого вони розкрутили, приїжджає сюди давати майстер-клас. Його уявлення про стилі та професії взагалі можуть бути вкрай суб’єктивними, але після цього в салоні всі майстри повинні працювати, як він. Так і виникає мода. На порожньому місці. У тій же Європі такого повального захоплення одним стилем ніколи не буває. Якщо ж говорити чесно, про реальну вартість стрижки: то у великому салоні, де багато майстрів і велика плинність клієнтів, ціни повинні бути на рівні 400-600 рублів. На жаль, такі ціни зараз існують виключно в радянських перукарень, де більшість працівників вельми далекі від професії.

Якщо ж говорити про те, куди піти стригтися, то тут потрібно зрозуміти, що вам потрібно. По своєму пристрою салони діляться на два типи: перший, і самий рідкісний, це коли команда талановитих креативників зуміла домовитися (стилісти взагалі вкрай ревно ставляться один до одного) і відкрила невеликий салон. Ціни там швидше всього будуть вище, ніж в мережі, але і якість зовсім інше — індивідуальний підхід. На жаль, такі салони існують недовго, тому що кожен хоче в результаті відкрити свою справу.

Другий тип — найбільш поширений — мережа. Звичайно, це гарантія певного рівня. Тому що в мережі всі повинні стригти і фарбувати за одним принципом. Інша справа, що по-справжньому талановита людина в такій жорсткій системі існувати не може. Але гірше, ніж сусідові вам не зроблять. Така велика організація не може існувати без дисципліни. Як Мак Дональдс. Тільки за ціною фуа-гра.

На що ж потрібно звертати увагу в салоні, якщо ви прийшли туди перший раз і боїтеся помилитися?

По-перше, як не банальний рада, але вам з першої ж хвилини повинно бути комфортно. Щоб не казали знайомі, як би не хвалили салон модні журнали, але якщо ви зайшовши в зал, не відчуваєте себе там як вдома, — потрібно йти в інший. В таких речах краще прислухатися до власної інтуїції. На жаль, багато наших співвітчизників досі вірять у силу пафосу. І думають, що якщо в салоні з вами розмовляють, як з плебеєм, то тут стрижуться одні небожителі. Повірте, це не так. Тут стрижуться плебеї, які хочуть здаватися небожителями.

По-друге, у салоні повинно бути чисто. Ніяких волосся на підлозі, ніяких брудних гребінців в раковині. Чистота, стильний дизайн, приємна музика, а так само чай, кава і мінеральна вода — показують, що салон піклуватися про своїх клієнтів.

Ще один важливий момент, — це зовнішній вигляд майстра. Скільки б вам його не нахвалювали, якщо вам не подобається як він виглядає, або, ще гірше, розмовляє вами, не варто до нього сідати. Стиліст-професіонал, це не важливий чоловік, схожий на перукаря, а той, хто вміє добре стригти.

І, звичайно, придивіться до черги. Якщо в салоні нікого немає (виняток становлять лише ті, які нещодавно відкрилися), або менеджер вмовляє вас пройти до майстра, який вільний, а не чекати того, у якого чергу, варто задуматися і звернутися до більш популярним салону або стиліста. Краще почекати, ніж потім голитися налисо.

І остання порада. Обов’язково, перед тим, як ви почали стригти розкажіть майстру про те, який спосіб життя ви ведете. Адже він не зобов’язаний бути екстрасенсом. І якщо ви прийшли в рваних джинсах (при тому, що кожен день ходите на роботу в костюмі), він цілком може вирішити, що це ваш звичайний стиль, і підстригти відповідно.

Топ-стиліст Віталій Зубашеч.

Останні тренди перукарського мистецтва. Стиль для сучасної ділової дівчини і процвітаючого чоловіка.

Короткий опис статті: сучасні стрижки Жінки частіше стрижуться і говорять про стрижках. Вони знаходять різні салони, перебирають стилістів і скаржаться, що знайти хорошого майстра — ціла проблема. Але проблема…

Джерело: Топ-стиліст Віталій Зубашеч: Сучасні стрижки і салони краси — ZA_OTKAT

Також ви можете прочитати