Технологічні прийоми і методи укладання волосся

13.06.2016

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Укладка волосся – це завивка на нетривалий час, в результаті чого змінюється структура волосся. Складається з декількох операцій за допомогою яких виконуються зачіски різної форми і малюнка. Тривалість збереження укладання залежить від:

u структури волосся;

u їх пружності та еластичності;

u обраних інструментів і пристосувань;

u моделює кошти;

u погодних умов

За способом виготовлення зачіски укладання може бути:

 1. Холодна укладання (укладання за допомогою гребінця і пальців).
 2. Повітряна укладання (укладання за допомогою щітки і фену).
 3. Гаряча укладка (укладання електрощипцями і з застосуванням бігуді).
 4. Комбінована укладання (укладання, поєднує в собі 2 і більше способів).

Холодна укладання волосся застосовується з дуже давніх пір. Одним з переваг цього способу є його нешкідливість. Волосся при такому способі укладання не травмуються, так як не піддаються високотемпературної і хімічній обробці. Можна навіть, навпаки, поліпшити стан волосся, якщо для фіксації укладання застосовувати високоякісні традиційні склади рослинного походження або нові сучасні засоби, спеціально призначені для цього і містять рослинні, мінеральні та інші корисні добавки.

Холодний спосіб укладання дозволяє урізноманітнювати композицію зачіски, так як в цьому випадку, використовуючи різні поєднання окремих елементів (наприклад, видів і розмірів хвиль), перукар може створювати різні форми зачіски, змінювати її малюнок.

При виконанні укладки холодним способом пасма волосся, попередньо оброблені спеціальним фіксуючим засобом, укладають з допомогою рук і гребінця. Укладання, виконана цим способом також звана «пальцевої укладанням», зберігається нетривалий час.

Технологічні прийоми і методи укладання волосся
Порядок виконання холодної укладки волосся залежить від спочатку задуманої форми зачіски, її малюнка (ескізу) та інших факторів. Наприклад, в процесі утворення окремих елементів, складових зачіску, можуть використовуватися аерозольні лаки для волосся з метою проміжного кріплення хвиль, пасм. Такий прийом, допомагаючи поетапно виконувати малюнок зачіски, дозволяє створити певну форму. Форма зачіски, покладеної холодним способом, краще збережеться, якщо при сушінні волосся використовувати спеціальну сіточку. Після сушіння сітку знімають, і волосся за допомогою гребінця оформляють у зачіску, надаючи їм пишність і природність. Остаточну форму зачіски фіксують лаком для волосся.

В залежності від форми зачіски, елементів її складових, індивідуальних особливостей волосся і деяких інших факторів порядок укладання може змінюватися. Тут величезну роль відіграють професійну майстерність і творчі здібності перукаря.

Відмітні особливості сучасної укладання, виконаної холодним способом:

 1. В зачісці можливо поєднання декількох видів хвиль (прямих, косих, поперечних).
 2. Форма зачіски складається з хвиль різної ширини.
 3. Використання некласичного способу з’єднання хвиль.
 4. Використання фігурно го проділу.
 5. Використання для оформлення зачіски декоративних доповнень сучасних стилізованих форм.
 6. Використання різноманітних моделюючих засобів, що випускаються вітчизняними і зарубіжними парфумерно-косметичними фірмами.

найпоширеніший елемент зачіски, який виконується холодним способом – це хвиля (плавний вигин волосся, обмежений з двох сторін кронами). Вони маю відмінні особливості в залежності від розташування, розміру і способу виконання.

Технологічні особливості виконання «прямої хвилі » полягають у наступному: хвилі розташовуються паралельно пробору. Перший крон з більшої сторони від проділу доходить до кінця проділу і там закінчується. Другий крон з більшої сторони від проділу проходить до з’єднання з першим кроном з меншої сторони від проділу (рис. 1). При виконанні зачіски використовують комбіновану велику гребінець і фіксуючий засіб для укладання волосся.

Укладання виконується в наступному порядку:

1. Спочатку волосся ретельно розчісують.

2. Потім на них рівномірно наносять суміш для укладання і проводять проділ, що визначає напрямок майбутньої хвилі.

3. Технологічні прийоми і методи укладання волосся
Першу хвилю виконують з більшої сторони від проділу. Це зворотна хвиля.

4. Далі, відступивши на 2 — 3 см від проділу, вказівний палець лівої руки розташовують на утворилася хвилі. Перпендикулярно пальця у волосся вводять гребінець і зрушують їх в сторону від особи на 1-1,5 см. Потім гребінець відхиляють на себе і утворився крон затискують вказівним і середнім пальцями лівої руки, після чого гребінцем волосся відводять в протилежну сторону і пригладжують їх обушком. Так отримують другу — виступаючу хвилю з більшої сторони від проділу.

5. Поступово просуваючись таким чином до найвищій точці голови (маківці), виконують перший крон, який закінчується в кінці проділу.

6. Аналогічно виконують другий крон з більшої сторони від проділу.

7. Особливість виконання наведених прийомів полягає в тому, що волосся необхідно розчісувати в напрямку від обличчя для утворення зворотної хвилі з більшого боку від проділу.

8. Другий крон з більшої сторони від проділу проходить через маківку і з’єднується з першим кроном, утвореним з меншої сторони від проділу. Послідовно повторюючи розглянуті прийоми виконання укладки, завершують зачіску «Прямі хвилі».

9. З більшої сторони видно виступаючі хвилі — лобову, скроневу, щечную, а з меншої сторони від проділу — тільки скроневу і щечную.

10. В області вушних раковин, щоб уникнути їх пошкодження хвилі необхідно виконувати з особливою акуратністю та обережністю.

11. Технологічні прийоми і методи укладання волосся
Укладку дуже коротких волосся в області потилиці можна виконувати з утворенням окремих прядок шириною 1,5 або 2 см плоских кілець. З допомогою великого і вказівного пальців прядки закручуються то в одну, то в іншу сторону і фіксуються затискачами або шпильками. Таким чином, отримують чіткі хвилі, які доповнюють загальну композицію зачіски.

12. Якщо в області потилиці волосся дуже довгі, їх можна оформити у вигляді кільцевих локонів і закріпити папільйотках.

Особливості виконання укладки щодо проділу: композиція такої зачіски характеризується тим, що з більшої сторони від проділу розташовуються косі хвилі, а з меншою — прямі.

Укладка «косий хвилі» виконується в наступному порядку:

1. Спочатку волосся ретельно розчісують.

2. Потім на них рівномірно наносять фіксує склад для укладання волосся і проводять бічний проділ.

3. З допомогою прийомів, описаних для укладання «Прямі волосся», виконують першу (підготовчу) хвилю і отримують перший крон з більшої сторони від проділу. Цей крон розташовують під кутом 45° по відношенню до пробору і направляють у першу третину проділу.

4. Потім з більшої сторони від проділу виконують виступаючу хвилю і другий крон, спрямований у другу третину проділу.

5. Третій виконується крон направляють в кінець проділу.

6. Четвертий крон з більшої сторони від проділу з’єднують з першим кроном з меншої сторони.

Повітряна укладання. Зачіски з короткого волосся виходять більш пишними і зберігаються довше, якщо перед укладанням феном змочити волосся біля коріння гелем, лаком або пінкою. Феном зручно укладати волосся будь-якої довжини.

Технологічні прийоми і методи укладання волосся
При виконанні укладки феном необхідно дуже ретельно просушувати волосся і при цьому намагатися не допускати, щоб висушені пасма стикалися з мокрими. Слід також чітко проробляти всі деталі зачіски і, створюючи об’ємність, суворо стежити за тим, щоб струмінь повітря не обпікала шкіру.

Після виконання укладки феном волосся розчісують тільки комбінованої гребінцем або гребінцем із звичайною ручкою. При укладанні волосся з використанням фена в залежності від довжини волосся використовують гребінець, а також круглу або плоску щітку.

Виконання зачіски малого об’єму за допомогою плоскої щітки .

Плоскі щітки призначені для підняття волосся біля коренів, тобто створення форми зачіски. Такий метод укладання, званий «бомбаж», застосовується у чоловічому та жіночому залах при виконанні вечірніх і модельних зачісок.

 1. При виконанні укладки феном за допомогою плоскої щітки (рис. 1) спочатку необхідно розчесати волосся і намітити напрямок основних ліній майбутньої зачіски. Потім, тримаючи щітку зубцями вниз, її вводять у пасмо волосся з внутрішньої сторони. Причому починають укладання з нижньої потиличної зони. Прийоми укладання феном за допомогою плоскої щітки
 2. Захопивши пасмо щіткою, її злегка піднімають вгору, при цьому волосся повинні натягатися першим рядом зубів щітки, звернених всередину пасма.
 3. Далі направляють струмінь повітря на пасмо, фіксуючи утворився залом волосся. Оброблювана пасмо повинна залишатися на щітці до повного висихання. Потім кінець цієї пасма щіткою і феном витягають в напрямку ліній задуманої зачіски, після чого щітку виймають з висушеної пасма волосся.
 4. Аналогічно обробляють все волосся, поступово просуваючись від потиличної зони до фронтальної.

Технологічні прийоми і методи укладання волосся
Виконання зачіски за допомогою круглої щітки

За допомогою круглої щітки і фена надають форму кінців волосся.

Такий метод укладання називається «брашинг» і застосовується в жіночому залі. Технологія укладання наступна.

 1. Щітку вводять в пасмо волосся з внутрішньої сторони. Причому укладання починають із тім’яної зони.
 2. Потім захоплену щіткою пасмо відтягують в напрямку, протилежному отчесу волосся майбутньої зачіски, і, направивши струмінь гарячого повітря на прикореневу частину пасма, просушують.
 3. Далі щітку просувають, розгортаючи її постійно вниз. Плавно загнувши кінець пасма і висушивши його, змінюють напрям струменя повітря, тобто дають можливість пасма охолонути на щітці.
 4. Витягнувши щітку з остиглої пасма, аналогічно укладають волосся на всіх ділянках голови, де зачіска повинна мати збільшений об’єм.

Виконання хвилі за допомогою плоскої щітки і гребінці

Технологія виконання хвилі феном з використанням плоскої щітки і гребінці наступна.

 1. Притримуючи гребінцем, спрямованої перпендикулярно голові, відокремлену пасмо волосся, вводять в неї зуби щітки і, прихопивши волосся на ширину двох-трьох пальців, злегка переміщують пасмо вправо. При цьому утворюється перша хвиля.
 2. Потім, повернувши щітку і підняти волосся біля коренів, просушують піднесену пасмо потоком повітря, спрямованим вліво. Рис. 2. Хвилі, що виконуються феном.
 3. Другу хвилю виконують аналогічно, тільки змінюючи при цьому напрямки пересування щітки і потоку гарячого повітря, тобто щітку переміщають вліво на 1 см і розгортають на себе, а просушують волосся потоком повітря, направленим в праву сторону.
 4. Укладку хвиль починають із тім’яної зони голови або від проділу. Щітку при цьому тримають паралельно голові. Захопивши наступну пасмо волосся піднімають біля коренів і трохи розгортають на себе, після чого переміщають щітку в бік від проділу і поступово просушують волосся вздовж неї. Цей прийом повторюють кілька разів, надаючи зачісці необхідну форму.
 5. Довгі пасма можна накручувати на круглу щітку, просушуючи кожну пасмо спочатку з зовнішньої, а потім з внутрішньої сторони. При цьому щітку тримають в лівій руці і, захопивши пасмо, злегка прокручують щітку, в результаті чого волосся добре закріплюються на ній, і приймають форму локона. У цьому випадку укладене волосся красиво загинаються вниз, справляючи враження природної хвилі (рис. 2).

Прийоми виконання основних елементів цієї укладання (кронів, хвиль) також аналогічні прийомам, використовуваним при укладанні «прямої хвилі». Відмінною рисою композиції цієї зачіски є перпендикулярне розташування хвиль по відношенню до уявного пробору. Технологічна особливість такої укладки полягає в тому, що хвилі виконуються без з’єднання. Хвилі, розташовані в обличчя, вузькі, а потім, в потиличній зоні, вони поступово розширюються.

Укладка волосся, виконана за допомогою бігуді, зберігається значно довше, ніж при використанні фена.

Укладання з допомогою бігуді рекомендується у випадках, якщо волосся пористе, а значить, швидко вбирають вологу і швидко стають сухими, і якщо вони податливі і еластичні. Якщо ж волосся мають структуру з підвищеною пружністю і тенденцію «стирчати» при довжині пасм до 5 см, то такі волосся краще спочатку піддати хімічній обробці (хімічній завивці).

Краса і природність зачіски, покладеної на бігуді, завжди залежить від техніки накручування і типи бігуді.

Технологічні прийоми і методи укладання волосся
При використанні тонких бігуді локони завжди будуть дрібними і пружними, при цьому зачіска буде досить довго зберігатися.

Використання середніх бігуді на короткому волоссі (рис. 1) дозволяє додати зачісці пишність, на волоссі середньої довжини дозволяє отримати велику хвилястість, а на довгому волоссі — м’які хвилі.

Рис. 1. Укладка короткого волосся з допомогою середніх бігуді

Великі бігуді використовують лише для накрутки довгого і напівдовгому волосся, щоб надати зачісці об’єм і форму (рис. 2).

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Рис. 2. Накрутка волосся середньої довжини на великі бігуді (а) і отримана зачіска (б)

Таким чином, обсяг зачіски залежить від розміру бігуді: чим вони дрібніше, тим більше обсяг, і навпаки. На бігуді завжди накручують вологі або змочені складом для укладання волосся.

Перед накручуванням на бігуді волосся ділять на зони відповідно до обраної схеми накрутки. Деякі схеми накрутки показано на рис. 3-5.

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Рис. 3. Класична схема накрутки волосся на бігуді

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Рис. 4. Схема накрутки волосся на бігуді для отримання поперечної хвилі

Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Рис. 5. Схема накрутки волосся на бігуді для отримання горизонтальній хвилі

1. Технологічні прийоми і методи укладання волосся
Далі, використовуючи гребінець-хвостик, відокремлюють пасмо волосся, призначену для накручування. Ширина цієї пасма повинна бути трохи менше довжини бігуді, а товщина пасма не повинна перевищувати діаметр бігуді.

2. Піднявши пасмо, її необхідно розташувати приблизно під кутом 45° до поверхні голови (тобто відтягнути), після чого загорнути кінчик пасма навколо бігуді. Потім, притримуючи кінець пасма, великими і вказівними пальцями обох рук обертають бігуді так, щоб волосся рівномірно розподілилися по всій їх довжині, і закріплюють пасма за допомогою гумки або шпильки в залежності від конструкції.

3. Після того як все волосся будуть накручені, необхідно надіти на них спеціальну сіточку і посадити клієнта під сушуар. Після закінчення деякого часу майстер повинен перевірити, чи добре висохли волосся. Якщо волосся не досушити, то зачіска не буде довго зберігати свою форму. Однак і пересушені волосся також не сприяють довгому збереженню укладання. Для кращої фіксації локонів, перш ніж розкручувати бігуді, необхідно дати їм охолонути.

4. Розкручувати бігуді починають з нижньої потиличної зони, щоб волосся не заплутувалися.

5. Потім приступають до розчісування волосся, яке є дуже відповідальним етапом укладання. Отримані локони акуратно розчісують двома щітками, починаючи з кінців, і одночасно відтягують їх.

6. Далі за бажанням клієнта можливе виконання начісування або тупировки волосся.

7. Для додання більш гладкої форми зачісці можна використовувати гель або віск для укладання волосся.

8. Для більш тривалого збереження обсягу зачіску фіксують лаком.

Гаряча укладка. Набагато рідше інших традиційних способів укладання волосся використовується гаряча завивка, тобто укладання волосся з застосуванням електричних щипців.

Така укладка більше підходить для довгих прямих або злегка кучерявого волосся, підстрижених каскадно або однієї довжини. Причому для укладання тонкого волосся необхідно брати щипці з маленьким діаметром — тоді завивка буде пружною і довготривалою.

Пасма на щипці накручують спірально. Для захисту волосся від гарячого впливу найкраще використовувати мус.

Комбінована укладання характеризується поєднанням різних способів укладання.

Короткий опис статті: укладання волосся

Джерело: Технологічні прийоми і методи укладання волосся

Також ви можете прочитати