Сучасні тенденції базових стрижок, Банк Рефератів

05.10.2015

Обласне державне освітня установа

Середнього професійного освіти

«Смоленський педагогічний коледж»

Курсова робота

З дисципліни Технологія перукарських робіт

На тему: Сучасні тенденції базових стрижок

Смоленськ — 2010

Введення

Професія перукаря, як і будь-яка інша, вимагає певних якостей: охайності, сміливості в прийнятті рішень, впевненості в собі, здатності виконувати монотонну кропітку роботу і любов до творчості. І якщо ви вирішили стати перукарем, то, безсумнівно, ви повинні розвивати в собі ці якості.

Якщо ви прийшли до висновку, що в собі потрібно що-небудь змінити, — почніть з зачіски. Так часто роблять багато жінок і рідко надходять чоловіки з-за того, що не звикли стежити за своєю зовнішністю, а даремно.

Не багато, вивчають перукарське мистецтво, стають першокласними майстрами, але стрижка-це дуже захоплюючий процес, тим більше, що матеріал для роботи завжди поруч, постійно росте і змінюється.

Перукарське мистецтво є одним з найдавніших видів діяльності людини, яка спрямована в першу чергу на поліпшення його зовнішності. Розвиток і вдосконалення перукарського мистецтва тісно пов’язане з еволюцією людського суспільство, зміною умов побуту, підвищенням рівня загальної культури. У кожній епосі, віддаючи данину моді, майстри перукарської справи створювали нові форми, лінії і декоративні елементи зачіски.

Історія зачіски і стрижки Росії різноманітна. Але в своїй більшості слов’янські народи здавна носили довге волосся та бороди, жінки – коси. Під впливом норманів стали переходити до полудлинным волосся, бороди стали голити, залишаючи тільки вуса.

згодом Росія виробила свій власний стиль, який був продиктований своєрідністю російської натури. Поступово зачіски стали дам ставали все менш химерними, більш скромними, що завжди відрізняло жінок Росії.

Заможні люди носили перуки. З’явилися перші спеціальні модні журнали, які рекомендували, як доглядати за своєю зовнішністю.

В жіночих стрижках залишаються модними довге волосся, злегка оформлені в локони. Входить в моду чубчик з «рваною» лінією у вигляді «бахроми». З’являються стрижки типу «Рамка», «Голлівуд» і багато інших. Користуються попитом стрижки типу «помилкові каре», «шапочка» та інші, хоча нові часи дали їм інші назви.

До кінця століття прорвалася пристрасть народу до професії «перукар». По всій Росії відкриваються курси перукарів, в кожному училища, ліцеї, коледжі, як правило, готують перукарів.

Стильні стрижки 2010

Поєднати в собі модну і стильну стрижку вдається лише небагатьом творів перукарського мистецтва.

Не у кого не викликає сумніву, що стильна стрижка є одним з основних факторів, що визначають образ жінки. Якщо стрижка або зачіска невдалі, добре виглядати не допоможе навіть дуже модний і дорогий одяг. А ось доглянуті волосся відразу вкажуть, що їх господиня стежить за собою і хоча б тому заслуговує уваги.

Правда, модна стрижка не завжди виглядає стильно. І навпаки. Мода – дама примхлива і мінлива, а свій стиль ми змінюємо аж ніяк не так часто. Тому слід вибирати тільки ті модні тенденції, які відповідають вашому образу. Якщо ви є керівником великої компанії і дотримуєтеся класичного стилю, вам навряд чи підійде легковажна, нехай і сама модна стрижка. Крім того, при виборі стрижки необхідно враховувати й інші чинники: тип обличчя і волосся, практичність стрижки і т. д.

Поєднати в собі модну і стильну стрижку вдається лише небагатьом творів перукарського мистецтва.

Стильні жіночі стрижки — ступені

Отже, зараз дуже актуальні різноманітні градуйовані стрижки. «Ступінчасті» модні стильні стрижки затребувані в сезоні 2010, вони дозволяють надавати волоссю більший обсяг, приховувати деякі недоліки, як волосся, так і особи, і тому вони більш практичні, ніж варіанти з прямими, рівними контурами. До того ж сьогодні градуйовані жіночі стрижки як ніколи різноманітні. Стилісти пропонують нам відійти від звичних стрижок на основі «каскаду» та від традиційної обробки пасм методом «слайсинга» або «филировки». У сезоні 2010 року актуальними вважаються стильні стрижки, виконані в техніці «несовмещенных ліній», при якій пасма волосся на різних частинах голови відрізняються один від одного по довжині. Кінчики пасом зрізаються не з косою, а під прямим кутом, завдяки чому вони утворюють чітку, рівну лінію.

Стильні стрижки — асиметрія

Асиметрія в 2010 році також залишається на піку моди, причому не тільки в короткому варіанті. Звичайно, на коротких волоссі асиметричні пасма виглядають більш виразно, створювати свій особливий стиль, але і власниці довгого волосся можуть дозволити собі «погратися» із зачіскою. Наприклад, можна залишити повну довжину волосся і постригти тільки чубок: асиметрія в стильних жіночих стрижках чудово виглядає як на довгих косих чубку, так і на коротких густих.

Що ще в дусі стилю

до Речі, про чубку. Ця деталь завжди затребувана в стильних жіночих стрижках, насамперед тому, що з допомогою зміни чубчика можна створювати нові образи, експериментуючи з ними і не змінюючи стрижку в цілому. Особливо популярні густі чілки, довжиною до лінії брів, цей стиль дозволяє робити акцент на очах і врівноважувати пропорції особи. Однак власницям великих чорт стилісти рекомендують піддати таку чубок филировке.

І нарешті, радимо звернути свою увагу на дуже стильну і при цьому модну жіночу стрижку сезону 2010 – графичное каре. Прямі, чіткі лінії цієї стрижки завжди виглядають стильно і виразно. До того ж стильна стрижка графичное каре універсальний і підходить жінкам, що ведуть різний спосіб життя: студенткам, бізнес-леді, тусовщицям і навіть домогосподаркам.

Сучасні чоловічі стрижки

«Напівбокс»

Інструменти: прямі ножиці, машинка.

Виконання

Стрижку напівбокс починаємо виконувати від центру потиличної зони спочатку в одну, потім в іншу сторону, смуга за смугою, методом зведення на нівець машинкою або бритвою.

Якщо ви працюєте машинкою, то волосся можуть бути сухими, при використанні бритви волосся потрібно обов’язково змочити водою.

Верхня межа оброблюваного ділянки проходить по лінії верхньої точки вушних раковин і потиличного горба (до центру вона дещо опущена).

На скронях волосся стрижемо з урахуванням рівня підстриженою раніше потиличної зони.

Після цього виконуємо окантовку на шиї, скронях, за вушною раковиною.

Для того щоб перехід від коротких волосся до довгим був більш м’яким, слід виконати дуже плавну тушевку волосся на 2-3 см вище від контрольної лінії. При цьому можна використовувати прямі й філіровочні ножиці, бритву.

Потім волосся тім’яної зони стрижемо на пальцях і злегка филируем їх.

Під час стрижки, тушевки, филировки необхідно працювати над формою зачіски, намагаючись завуалювати всі недоліки зовнішності і по можливості надати зачісці правильну овальну форму.

«Бокс»

Стрижка бокс рекомендується для короткого волосся будь-якого типу.

Стрижка небажана у випадках, коли шкіра голови має дефекти.

Інструменти: електрична машинка, прямі ножиці, гребінець, безпечна бритва.

Техніки стрижки: спосіб «на пальцях», стрижка машинкою, окантовка.

Технологія виконання. Виконується на сухому волоссі. Стрижку починають машинкою з правої скроні, паралельними смужками рухаючись від початку росту волосся на скроні до рівня скроневого виступу. Стрижку продовжують на потилиці та лівій скроні. Лінія стрижки волосся потилиці стійка, проходить через потиличний виступ.

Волосся тім’яної, верхнезатылочной зон стрижуть способом «на пальцях». Волосся перехідної смуги від стрижки машинкою до стрижки ножицями вкорочують машинкою з висотою ножа 3 мм, рухаючись навколо голови з виведенням машинки вгору.

Плавний перехід від стрижки ножем 1/10 до рівня довжини волосся перехідної смуги здійснюють ножем 1 мм, від перехідної смуги до довжини волосся стрижки «на пальцях» — тушеванием. Пушкове волосся зрізують машинкою або безпечною бритвою.

«Вояж»

Інструменти: прямі й філіровочні ножиці.

Виконання

Проведіть довільно горизонтальний проділ від однієї скроні до іншого, на потилиці він повинен проходити нижче, ніж на скронях. Пасма вище проділу зберіть в пучок і закріпіть затискачами для волосся.

В нижній потиличній зоні, паралельно горизонтальній пробору, виділіть пасмо і зріжте її на пальцях, залишаючи довжину 1-1,5 см

Стрижку пасма потрібно зробити, дотримуючись напрям стрижки від скроні до середини потиличної зони. Ця пасмо буде контрольній для скронь і потилиці. Далі прийомом зняття волосся на немає, стрижемо пасма скроневих зон і нижньої потиличної зони, тобто здійснюємо плавний перехід від крайової лінії росту волосся скроневих нижньої потиличної зон до контрольної пасма.

На цьому етапі стрижки можна виконати окантовку. Краще, якщо лінія окантовки буде м’якою, так як сама стрижка виглядає скоріше романтичним, ніж суворо. Паралельно контрольної пасма у верхній потиличній зоні виділяємо наступну прядку, вычесываем її разом з контрольною пасмом і стрижемо на рівні контрольної пасма з подовженням 1-1,5 мм.

Так попрядно стрижемо всю тім’яну зону.

Далі вычесываем всі пасма тім’яної зони по зростанню волосся і виконуємо окантовку.

Виконуємо перевірку чіткості стрижки, вичісуючи пасма довільно і усуваючи видимі перепади довжин суміжних пасм.

Виробляємо легку філіровку тім’яної зони филировочной бритвою, виділяючи пасма вертикальними проборами.

Виконуємо стрижку кінців пасом тім’яної зони філірувальними ножицями, виділяючи пасма вертикальними проборами.

Укладання пасом волосся в зачіску потрібно виробляти, акцентуючи увагу на чіткій лінії, виділяє тім’яну зону.

Своєрідність і романтичність стрижки можна підкреслити, виділивши кілька пасом за допомогою воску.

«Стрижка спортивного стилю»

Інструменти: прямі й філіровочні ножиці.

Стрижку починаємо з потиличної зони.

У центрі потиличної зони вертикальними проборами виділяємо пасмо шириною 1 см, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо під кутом 90°.Довжина волосся пасма приблизно 3 див.

Ця пасмо буде контрольної. Рухаємося від центру до скронь, орієнтуємося на контрольну пасмо. Так стрижемо всю верхню потиличну зону. Переходимо до скронь. По крайовій лінії росту волосся вертикальним проділом визначаємо пасмо, відтягаємо її перпендикулярно голові і подстригаем її під кутом 90°, при цьому пальці щільно притиснуті до голови, і пересуваємося до потилиці. Потім виділяємо вертикальними проборами пасмо в центрі тім’яної зони, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо до потрібної нам довжини (від 3 см і довше). Відтяжка під час стрижки 90°. Ця пасмо буде контрольної. З її допомогою ми будемо визначати довжину пасом на тімені, які ми будемо виділяти не вертикальні, а горизонтальні проборами. Паралельно крайовій лінії росту волосся у особи виділяємо пасмо, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо, орієнтуючись на контрольну. Так горизонтальними проборами ділимо і стрижемо всю тім’яну зону. З’єднуємо тім’яну і скроневу зони, зрізаємо кут.

Робимо окантовку стрижки на потилиці, за вухами і на скронях.

На потилиці, використовуючи прийом тушевки, робимо плавний перехід від коротких волосся по краю росту волосся до вже підстриженою верхній потиличній зоні. Використовуємо цей прийом на скронях. Всі можливі недоліки прибираємо за допомогою филировочных ножиць. Филируем чубок простими ножицями ковзаючим зрізом. Це потрібно для того, щоб волосся розпадалися на пасма самі, і при цьому чубчик буде виглядати дуже природно.

Фіксуємо волосся гелем і укладаємо в потрібному напрямку (піднімаємо біля коренів або отглаживаем).

«Різкі перепади в довжині волосся»

Інструменти: прямі ножиці.

Зигзагоподібним проділом виділяємо скроневу і потиличну зони. Цей проділ повинен починатися у особи з однієї сторони і закінчуватися у особи з іншої сторони (тобто від однієї скроні до іншого). По висоті він повинен проходити над верхніми краями вух. Волосся вище проділу заколюємо.

Все волосся зони нижче проділу зводимо нанівець. Виконуємо окантовку по всій голові. Вона повинна виглядати природно, навіть злегка недбало.

У центрі тім’яної зони виділяємо невелику пасмо. В основі – ромб.

Стрижемо на потрібній висоті з урахуванням того, що ця пасмо буде найкоротшою в стрижці. Виконуємо окантовку по всій голові. Вона повинна виглядати природно, навіть злегка недбало.

Тепер сушимо волосся феном так, як вони повинні лежати в зачісці.

Прямими ножицями підчищаємо, коригуємо і достригаем сухі волосся, як би обриваючи пасма, роблячи їх різними по довжині (різкі перепади в довжині повинні бути помітні) і абсолютно несоединенными. Оформляємо чубок.

Першу пасмо подстригаем дуже коротко і стрімкі, «зубчиками».

Стрижемо волосся на пальцях, довжина цього пасма 1,5-3 см. Після того як ви підстригли пасмо, отчешите її на обличчя і пропрацюйте край ще раз.

Другу пасмо накладаємо на першу, робимо її більш довгою, але також обривистій. Третя пасмо повинна бути тонкою і легкою.

Таким чином, ми досягаємо ефекту багатошарової чубчика.

По всій довжині волосся проходимо ковзаючим зрізом прямими ножицями.

Всі кінчики постійно коригуємо зигзагоподібними зрізами – це додасть стрижці легкість і природність. Укладання такої стрижки виконуємо пальцями. Спочатку сушимо волосся феном, задаючи напрямок пасмам.

Потім вже сухі волосся укладаємо лаком для волосся, попередньо піднявши їх біля коріння пальцями.

«Креативна» шапочка

Інструменти: прямі ножиці.

Стрижку починаємо з окантовки.

Відокремлюємо скроневу зону проділом від тім’яної і виконуємо пряму окантовку виска.

Як слід, опрацюємо окантовку над вухом. Волосся повинні проходити за основи вуха.

Аналогічно виконуємо окантовку з іншого боку.

Все волосся отчесываем тому і виконуємо окантовку потилиці.

Окантовка повинна бути прямою, а перехід від окантовки за вухами практично вертикальним.

Прямим проділом від вуха до вуха над мочками вух відокремлюємо тім’яну зону. Все волосся нижче проділу стрижемо, виділяючи вертикальні пасма, відтяжкою 90°. Волосся зрізаємо під кутом 45°.

Стрижку цієї зони виконуємо від середини потилиці спочатку в одну, потім в іншу сторону.

Отчесываем все волосся по зростанню і намічаємо лінію шапочки прямими зрізами.

На маківці в тім’яній зоні (на сагітальному проборе) виділяємо широку пасмо, визначаємо довжину і стрижемо зубчиками.

Все волосся тім’я стрижемо методом пасмо за пасмом, рухаючись від потилиці.

Всю тім’яну зону стрижемо до чубка, виділяючи волосся широкими пасмами.

Стрижемо чубок прямими зрізами під кутом.

Для цього ділимо всю чубок на кілька горизонтальних пасом і зрізаємо їх під різним кутом.

Все волосся тім’яної зони, починаючи з чубчика, опрацьовуємо методом пойнтинга вже на сухі волосся.

Наносимо на вологе волосся піну для укладки і сушимо їх феном за допомогою простої гребінця або гребеня.

Якщо виконати укладання брашингом, то вид клієнта буде більш м’яким і не яскравим.

«Сучасна версія полубокса»

Інструменти: прямі й філіровочні ножиці.

Стрижку починаємо з виконання окантовки за вухами, а потім окантування потилиці.

Машинкою видаляємо пушок на потилиці і допрацьовуємо лінію окантовки.

Такай спосіб окантовки дуже зручний, так як дозволяє навіть непрофесіоналові виконати окантовку швидко і без помилок.

На потилиці філірувальними ножицями стрижемо волосся прийомом зняття нанівець.

Особливо часті руху ножицями виконуємо по лінії окантовки. Саму філіровку виконуємо багато разів спочатку на кінчиках волосся, а потім з кожним разом вводимо гребінець у волосся глибше.

Вертикальними проборами під кутом 30-45° стрижемо волосся верхній правій і лівій верхній скроневих зон методом пасмо за пасмом.

При цьому ми орієнтуємося на волосся нижніх скроневих зон.

Стрижку верхньої потиличної зони виконуємо від скронь до потилиці на пальцях. Виділяємо пасма горизонтальними проборами, відтягаємо під кутом 90° і зрізаємо, орієнтуючись на тільки що підстрижене волосся.

У верхній потиличній зоні виконуємо перевірку горизонтальними проборами. Всі неточності прибираємо зрізом зубчиками.

Перевірка перпендикулярними проборами – завжди самий вдалий варіант, а для коротких стрижок – особливо, так як важко захопити волосся тонкими пасмами.

У тім’яній зоні між чотирма пальцями зажмем три пасма волосся, піднімемо їх вертикально і довільно зріжемо у вигляді «ялинки».

Пасмо за пасмом виконаємо філіровку тім’яної зони біля коренів філірувальними ножицями.

Жіночі стрижки

«Сессун»

Стрижка сессун рекомендується для волосся будь-якого типу і довжини.

Форма стрижки: наповнена.

Інструменти: прямі ножиці, гребінець.

Техніка стрижки: застосовують спосіб «пасмо на пасмо» (градуювання зовнішнє).

Технологія виконання. Стригти стрижку сессун потрібно на вимите вологе волосся.

Для стрижки «сессун» характерний процес укорочення пасма з точністю до 1 мм і відтягуванням волосся під різними кутами до поверхні голови (від 0 до 45°).

Волосся розподіляють на зони проділом — горизонтальним-від вуха до вуха через маківку, та вертикальним на потилиці.

Стрижку починають із потиличної зони.

Як контрольну відділяють пасмо завширшки 0,5 см діагональним проділом під кутом 45° до центрального пробору. Отчесывают пасмо вниз, стрижуть на узгоджену довжину одним із прийомів окантування. Зріз визначає трикутну форму окантовки стрижки на потилиці.

Наступні пасма відділяють паралельно до контрольного через 0,5 см, рухаючись до маківки. Волосся стрижуть, орієнтуючись на довжину контрольного пасма. Ефект укорочення пасма на 1 мм досягають відтягуванням пасма на себе поворотом руки, яка утримує його кінці.

На скроневих зонах горизонтальним проділом відділяють першу контрольну пасмо завширшки 0,5 см, визначають довжину і зістригають, орієнтуючись на контрольну пасмо потилиці.

Наступні пасма завширшки 1,5 см відділяють паралельно до першого і стрижуть як на потилиці.

Волосся тім’яної зони отчесывают по зростанню на обличчя, виконують окантовку чубчика, з’єднуючи отриману лінію з лінією окантування на скронях. Стрижку продовжують аналогічно потилиці.

«Паж»

Стрижка паж рекомендується для густих, прямих, будь-якої довжини волосся.

Форма стрижки: наповнена, овальна.

Інструменти: прямі ножиці, гребінець.

Технологія виконання. Стригти стрижку паж слід на вимите вологе волосся. Волосся поділяють вертикальним проділом навпіл.

Першу контрольну пасмо завширшки 1-1,5 см відділяють проділом навколо голови паралельно крайовій лінії росту волосся. Волосся отчесывают на обличчя по довжині, зістригають на узгоджену довжину одним із прийомів окантування, починаючи від шийної виїмки до обличчя праворуч, а потім ліворуч.

Наступні пасма до маківці отчесывают через 1 см проборами навколо голови, паралельними першому. Кожне пасмо подовжують на 1-3 мм в порівнянні з попередньою. Для цього використовують прийом, як і в стрижці «каре»: утримуючи кінці волосся вказівним і середнім пальцями лівої руки, повертають руку долонею вниз, урівнюють пасмо з контрольною, потім повертають руку долонею вгору та виконують зріз.

Стрижку перевіряють прочісуванням волосся.

«Гаврош»

Стрижка гаврош рекомендується для волосся будь-якого типу і довжини.

Форма стрижки: волосся лобно-тім’яної та верхнезатылочной зон короткі, нижнезатылочной — довгі.

Інструменти: филировочный ніж, прямі ножиці, гребінець.

Техніка стрижки поєднує технології виконання стрижок «російська» і «французька».

Технологія виконання. Стригти стрижку гаврош слід на вимите вологе волосся. Волосся нижнезатылочной зони відділяють горизонтальним проділом.

Волосся отчесывают вниз, стрижуть тупим зрізом за технологією стрижки «російська». Довжина волосся довільна. Якщо волосся густе, можна виконати додаткове филирование.

Волосся верхньо — та середнезатылочной зон розподіляють на квадрати, филируют за технологією стрижки «французька», скорочуючи кожну наступну пасмо на 1 див.

Волосся скроневих зон розділяють Т-подібним проділом. Филируют волосся за технологією стрижки «французька» з відтягуванням на обличчя і з висотою інфікування у відповідності з довжиною волосся верхнезатылочной зони.

Волосся лобно-тім’яної зони ділять горизонтальними проборами, филируют, орієнтуючись на довжину волосся верхнезатылочной зони, з відтягуванням на обличчя.

Стрижуть в напрямку від маківки до обличчя; перевіряють способом «на пальцях», виконують окантовку волосся. Стрижка дає можливість зачісувати волосся назад, мати проділи або чубок.

«Французька»

Стрижка французька рекомендується для густого волосся будь-якого типу і довжини.

Інструменти: прямі ножиці, гребінець, филировочный ніж або бритва.

Форма стрижки: наповнена в тім’яній зоні і на маківці, на скронях волосся подовжені, з чубком.

Техніка стрижки: филирование зовнішнє на всіх зонах, внутрішній — на лобно-тім’яній зоні.

Технологія виконання. Стрижка «французька» виконується на вимите вологе волосся.

Волосяний покрив ділять проборами на скроневу, тім’яну і потиличну зони.

Потиличну зону ділять на 9 квадратів: вертикальними проборами — на центральну і дві бічні, кожну з них — горизонтальними проборами ще на три частини.

Стрижку починають із середнього квадрата нижнезатылочной зони. Уздовж квадрата відокремлюють першу контрольну пасмо на відстані 1-1,5 см від крайової лінії росту волосся на шиї, прямими ножицями виконують тупий зріз.

Довжина контрольної пасма визначається за бажанням, в середньому вона становить 5-7 див.

Наступні пасма в квадраті відділяють горизонтальними проборами через 0,5 см, відтягують вниз і виконують зовнішнє филирование висотою в 1 см филировочным ножем.

Аналогічно стрижуть волосся всіх квадратів потиличної зони.

Висота інфікування волосся в квадратах среднезатылочной зони на 1 см перевищує висоту інфікування в квадратах нижнезатылочной зони; висота інфікування в квадратах верхнезатылочной зони на 1 см більше попередньої. Загальна висота інфікування волосся на потилиці становить 3см.

На волоссі скронь виконають Т-подібний проділ.

Спочатку стрижуть волосся на правій скроні.

Волосся верхньої частини скроні отчесывают вниз до лиця, филируют, орієнтуючись на довжину волосся потиличних квадратів. Далі филируют два нижніх скроневих квадрата: правий, потім лівий.

У такій же послідовності стрижуть волосся на лівій скроні.

Волосся лобно-тім’яної зони стрижуть способом «пасмо на пасмо», рухаючись від маківки до чола. Виконують зовнішнє филирование.

Пасма чуба стрижуть внутрішнім филированием

Якість стрижки перевіряють способом «на пальцях», прямими ножицями ліквідують окремі нерівності.

Виконують окантовку потилиці, скронь, чубчика.

Можлива лінія окантовки: довжина чубчика — до брів або переніссі, скроні у формі трикутника довжиною до краю нижньої щелепи, на потилиці — овальна або різнорівнева лінія.

Інструменти

Плоскими щітками під час укладання майстер піднімає волосся біля коріння для додання зачісці об’єму. Укладання феном за допомогою плоскої щітки називається «бомбаж».

Круглі щітки, звані «брашинг», застосовуються при укладанні для додання форми кінців волосся. Укладання феном за допомогою круглої щітки також називається «брашинг».

Прямі ножиці призначені для стрижки волосся, бороди та вусів, а також для филировки. Вони відрізняються від звичайних (побутових) ножиць якістю сталі, з якої виготовляються, кутом заточування робочих полотен, наявністю гострих кінчиків.

Філіровочние ножиці застосовуються для виконання филировки і тушевки волосся. Вони бувають двох видів: односторонні та двосторонні. Двосторонні філіровочние ножиці мають зубчики на двох робочих полотнах, а однобічні — тільки на одному полотні. При роботі філірувальними ножицями волосся, потрапляють між зубами, залишаються довгими, а волосся, що потрапляють на зуби, зрізаються. Тому односторонні ножиці дозволяють зрізати більше волосся, ніж двосторонні.

Флажковые ножиці використовують для одночасної стрижки й филировки волосся. Одне робоче полотно таких ножиць або звичайне пряме, або з дрібними зубами, як у филировочных ножиць, або з двома широкими зубами, а на друге робоче полотно надівається насадка з яким-небудь малюнком.

При стрижці волосся такими ножицями можна отримати пасма з филировкой кінців волосся по малюнку насадки, багато коротких і довгих пасм з малюнком на кінцях волосся, а також короткі пасма з подовженням по краях і малюнком на кінцях волосся.

При роботі ножиці тримають на перших фалангах пальців правої руки, при цьому великий палець знаходиться в нижньому кільці, а безіменний — у верхньому кільці.

Вказівний і середній пальці розташовуються на верхньому важелі ножиць. Працює тільки великий палець.

Висновок

У висновку підведемо основні підсумки курсової роботи.

Завдяки виникаючим новим силуетах і форм стрижок, зачісок, людина набуває надію на те, щоб відповідати критеріями сучасної моди.

У процесі написання курсової роботи мною були вивчені нові методи, що застосовуються при виконанні сучасних стрижок.

На підставі вивченого матеріалу можна зробити наступні висновки.

На мій погляд, враховуючи переваги і недоліки особи клієнта, можна підібрати йому стрижку з використанням будь-якого з описаних методів виконання стрижки. І ця стрижка буде радувати його своєю новизною і своєрідністю.

На мою думку, прогрес перукарського мистецтва можливий завдяки застосуванню нових сучасних методів виконання стрижок.

Можна зробити висновок, що в останні роки в моді для чоловіків переважають короткі і середні по довжині зачіски. Короткі волосся завжди залишаться популярними серед чоловіків, тому що вони вимагають меншого догляду і більш зручні для роботи і активного відпочинку. Моди приходять і йдуть, але, як і раніше, жіночі зачіски залишаються довше, ніж чоловічі.

Можна сказати, що час, коли всі чоловіки і жінки носили однакові зачіски, минуло назавжди. Для більшості професій небайдуже, щоб люди виглядали доглянутими і охайними. Тому зачіска має велике значення для більшості чоловіків і жінок.

Перукарі прагнуть застосовувати у своїй роботі досягнення моди. Різкі риси обличчя їм вдається пом’якшити, а жіночого вигляду надати жіночність, чоловічому – мужність.

У цілому чоловічі зачіски простіше жіночих, вони повинні краще зберігатися на голові і не вимагати великої догляду і ретельної укладання.

Список використаних джерел

  1. Панченко О. А. «Стрижка, мелірування, зачіска» — С.-Пб. 2010
  2. Плотнікова В. Ю. Технологія перукарських робіт. 2010
  3. Реникова А. А. «Перукар-стиліст». 2010
  4. Савіна А. А. Зачіски, завивки, укладання. 2009
  5. Сорокіна Л. Н. Виробниче навчання перукарів широкого профілю. 2009
  6. Сыромятникова В. С. Історія зачіски 2009

Короткий опис статті: стильні стрижки Робота з Банку Рефератів (http://www.bankreferatov.ru) реферат, диплом, курсова

Джерело: Сучасні тенденції базових стрижок, Банк Рефератів

Також ви можете прочитати