Стрижка волосся

07.06.2015

Опис

У 20-х роках нашого сторіччя ніхто не підозрював, що чоловіча стрижка

в жіночому залі поставить перед перукарем нові проблеми.

Мода на коротку стрижку «а ля гарсон», яка стала в 1922 році дуже популярною, з вражаючою швидкістю поширювалася по всім країнам.

До цього часу кількість дамських майстрів, які могли виконувати ці роботи, було недостатнім. Тому їм довелося пізнавати технологію чоловічих стрижок.

У 30-х роках відкриваються перукарські змішаного типу, де в одному відділенні обслуговують чоловіків, в іншому — жінок.

З появою моди на локони відпала потреба в подстрижке волосся на потилиці, і жіночий перукар змушений був грунтовніше вивчати свою спеціальність. Тепер перед майстром ставилася досить складне завдання: змінити структуру волосся так, щоб зробити їх кучерявими і створити нові форми зачісок, які надають їм природний вигляд і відповідають індивідуальним особливостям кожної клієнтки.

Стрижка — це укорочення волосся. Процес стрижки складається з методів, операцій, зрізів, певного фасону. Фасон — це форма зачіски, яку повинен виконати майстер в процесі роботи.

Фасонів стрижки існує дуже багато і вони залежать як від вимог сучасного напрямку моди, так і національних особливостей. Тому

багато фасони стрижок називаються «руська», «полька», «англійська», «французька».

При стрижці волосся майстер має враховувати:

 1. Індивідуальні особливості клієнта (будова

голови, обличчя, шиї, густота і колір волосся, зариє волосся

по крайовій лінії, комплекція клієнта). Вік.

 • Професія.
 • Характер.
 • Напрямок моди.
 • Від природного росту волосся по краю лініях залежить: форма чубчика, довжина стрижки, форма окантовки. Від будови голови — довжина волосся на тім’яній і скроневій частках, довжина чубчика, окантовка на потилиці.

  Від форми і довжини шиї — довжина стрижки на шиї, окантовка.

  Стрижка волосся це найпоширеніша

  операція, від якості якої залежить зовнішній вигляд зачіски і її довговічність. Постійний розвиток моди поступово призвело до зміни як форм стрижок, так і окремих її елементів. Стрижки бувають: симетричні, асиметричні і об’єднані за методом виконання. Стрижки волосся виробляють в основному з допомогою бритви, ножиці й машинки.

  Розрізняють два види стрижок:

  1. Контрастна (силуетна).
  2. Неконтрастна (рівномірна).

  Контрастна стрижка характеризується різким переходом в довжині волосся. При неконтрастною стрижці немає різкої різниці в довжині волосся на різних ділянках голови. До цього виду стрижки відноситься і операція щодо зменшення густоти волосся на всій поверхні волосяного покриву голови або на окремих її ділянках.

  Кожен вид стрижки як жіночої, так і чоловічої, складається з окремих операцій з обробки різних ділянок волосся голови. В залежності від конкретної моделі (фасону) при стрижці волосся застосовуються наступні операції:

  1. Зведення волосся нанівець.
  2. Тушування.
  3. Філіровка.
  4. Окантовка.
  5. Стрижка «на пальцях».
  6. Стрижка машинкою.
  7. Градуювання.
  8. Димчастий перехід.
  9. Майданчик.
  10. Шліфування.

  Контрастна стрижка включає в себе перші три операції, а неконтрастна — п’яту та шосту. Четверта операція — окантовка — застосовується при виконанні будь-якого виду стрижки.

  Розрізняються два методи обробки волосся:

  1. Саваш — стрижка з зовнішньої сторони руки (з пальцями).

  2. Сэссун — стрижка з внутрішньої сторони долоні укороченими ножицями.

  Існують також три сучасних зрізу:

  1. Цілеспрямоване врізання (рис. 1).

  Короткий опис статті: стрижка

  Джерело: Стрижка волосся

  Також ви можете прочитати