Стрижка волосся

12.07.2015

Стрижка волосся

Навчальний посібник. Мінськ, «Вишейшая школа», 1977 р.

Зародження перукарських робіт розпочалося з виконання елементарних стрижок — укорочення волосся. В даний час стрижка є основним видом робіт як в чоловічих, так і жіночих залах.

Стрижки поділяються на групи, види, фасони.

1-я група — рівномірне укорочення волосся — включає наступні операції: стрижка машинкою; стрижка ножицями «на пальцях», «гребінці»; оформлення «площадки» (чоловічий зал).

2-я група — нерівномірне укорочення волосся (силуетне) — включає наступні операції: зведення волосся нанівець», тушування, окантування, філіровка.

Вид стрижки визначається сукупністю прийомів обробки волосся при виконанні певного фасону стрижки. Фасон стрижки — це форма зачіски, яку повинен виконати майстер. Існує кілька стандартних фасони стрижок: бокс, полька, канадка і т. д. Вони характеризуються певним силуетом, але можуть мати і нестандартні лінії (чубчик, проділ і тощо).

Індивідуальність — основна риса сучасних стрижок і зачісок. Мода наших днів пропонує досить велику різноманітність фасонів і часту зміну моделей. Тому доцільно освоювати просто технологію виконання операцій. Володіючи ними досконало, майстер зможе виконати будь-яку стрижку.

Укорочення волосся (без филировки). Укорочення волосся виконується тільки машинкою і звичайними ножицями. Машинкою користуються при видаленні волосся «наголо» або при виконанні фасонних стрижок: боксу, полубокса, польки і т. д. що Набір головок (ножів) машинки дозволяє залишати волосся довжиною 0,2—3 мм (в залежності від номера головки). Волосся довжиною понад 3 мм обробляються машинкою із застосуванням гребінця або гребінця і ножиць. Гребінцем майстер піднімає волосся і регулює плавний перехід від коротких до більш довгим за рахунок кута нахилу площині гребінця. Волосся, які виступають над зубцями гребінця, зрізують машинкою (ножицями).

Працюючи машинкою, необхідно приділити особливу увагу плавності і швидкості руху. Электромашинка дозволяє концентрувати увагу тільки на плавності і швидкості руху, в той час як ручна вимагає ще рівномірності роботи пальців рук, що приводять у рух ножі.

Рух машинки виробляється проти росту волосся. Добре стрижуться тільки сухі і чисті волосся. Починати стрижку «наголо» можна з будь-якої ділянки по лінії росту волосся до маківки: ширина захвату трохи менше ширини стригущей головки, а наступний захоплення проводиться з урахуванням гарантованого зрізу кордону вже обробленої смуги.

Стрижка волосся ножицями включає кілька варіантів: стрижка «на пальцях», стрижка «на гребінці» і оформлення «майданчики». Всі вони не виключають один одного, а взаємно доповнюють, так як при виконанні чоловічих та жіночих стрижок доводиться обробляти волосся усіма перерахованими вище способами.

Стрижка «на пальцях» виконується для укорочення волосся і часто грає роль допоміжної операції перед їх подальшою обробкою. Для цього гребінцем піднімають перпендикулярно даному кожному ділянці невелику частину волосся (пасмо) і на рівні необхідної довжини захоплюють їх середнім і вказівним пальцями лівої руки. Переклавши гребінець в ліву руку між вказівним і великим пальцями так, щоб вона не заважала роботі ножиць, зрізають пасмо на відстані приблизно 1-2 см над пальцями. Не рекомендується зрізати волосся впритул над пальцями (щоб не пошкодити шкіри). Зріз має бути рівним.

Працювати легше і стрижка виглядає гарніше, якщо пасма брати тонше і частіше. Особливо це має значення при стрижці тонких і м’яких волосся.

Якщо довжина волосся не дозволяє скорочувати волосся «на пальцях», застосовується варіант стрижки «на гребінці». Звичайно цей метод використовується при обробці їх на потилиці, скронях, при оформленні «майданчики» та ін У цих випадках гребінцем піднімають волосся на певній ділянці і виступаючу над гребінцем пасмо обробляють ножицями. Руху гребінця і ножиць повинні бути синхронними, з тим щоб не виходили різко виражені смуги, так звані «сходинки».

Оформлення «майданчики» характеризується виконанням горизонтально плоского ділянки волосся на тім’яній частині голови («бобрик», «каре»). Якщо волосся довге, необхідно зрізати їх попередньо способом «на пальцях». Чим м’якше волосся, тим коротше слід їх залишати. В середньому їх довжина може коливатися від 2 до 4 див.

Після укорочення робиться обробка спеціальним розчином, завдяки чому волосся стають жорсткими, а за допомогою фена і гребінця їм надається вертикальне положення. В такому стані їх зручніше стригти і «майданчик» буде виконана якісно. Доцільно цим способом обробити і скроневі (бічні) ділянки.

В подальшому стрижку «майданчики» виконують способом «на гребінці». Гребінець і ножиці повинні знаходитися в строго горизонтальному положенні. Рух гребінця — від краю росту волосся на лобі до маківки.

Силуетна стрижка. Характеризується нерівномірним зменшенням волосся і закінченим оформленням кожної ділянки голови. До силуетним чоловічих стрижок відносяться чоловічі стрижки, які вимагають виконання таких технологічних операцій, як зведення волосся нанівець», тушування, окантування їх по лінії росту і філіровка.

Зведення волосся нанівець є основною операцією силуетних стрижок і вимагає особливої уваги. Як правило, стрижка проводиться машинкою і ножицями, але при виконанні пластичних стрижок необхідно застосовувати і філіровочние бритви. Це дозволить створити дуже плавний перехід коротких волосся до більш довгим.

Стрижку починають машинкою з ріжучою головкою 3 мм. В залежності від фасону під зуби машинки може підкладатися гребінець. Змінюючи кут нахилу її і зубів головки відносно площини голови, майстер тим самим регулює силуетну лінію переходу волосся від коротких до довгих. Руху гребінця і машинки повинні бути плавними і синхронними. Стригти починають з скроневої частини лінії росту волосся. Обробляючи потилицю, треба стежити, щоб не була піднята високо лінія переходу. Плавні переходи від коротких до більш довгим волоссям на скронях повинні виконуватися ідентично. На потилиці вони опускаються нижче згідно з контурною лінією росту волосся. Але при цьому потрібно зберігати овальну конфігурацію.

Після стрижки машинкою приступають до роботи ножицями — найбільш складного процесу, вимагає певної практики. Гребінець тримають у лівій руці, зубцями вгору. Починають обробку ножицями з смуги, де довжина волосся перевищує товщину гребінця. Ножиці і гребінець повинні бути розташовані паралельно один одному, а їхні рухи вгору — строго узгоджені. При обробці окремих ділянок біля вушних раковин допускається непараллельной розташування гребінця і ножиць. У цих випадках волосся стрижуться тільки кінцями ножиць.

Тушування є доводящей операцією, при якій здійснюється більш пластична обробка перехідної смуги коротких волосся до більш довгим і по краю зростання. Виконується з обов’язковим застосуванням филировочных ножиць і бритви. Щоб уникнути помилок тушевку слід робити над гребінцем.

Філіровка волосся необхідна для створення певного пропорційного співвідношення волосся різної довжини, що відповідає естетичним вимогам, що пред’являються до пластичних стрижок.

Філіровка виконується спеціальними ножицями або бритвою. Найбільш ефективною вона виходить при роботі бритвою зі спеціальною накладкою. Різна довжина волосся після филировки забезпечує пишність зачіски, робить її більш елегантною і довговічною. Сфилированныи волосся краще піддається укладці і тушевке.

Довгі волосся филируются по пасмам, короткі — над гребінцем або по поверхні волосся. Натискати на бритву треба легко, рухи кисті повинні бути плавними.

Пасма волосся краще філірувати з двох сторін (зовнішньої і внутрішньої). В залежності від густоти волосся виконується і глибина филировки. Надмірність її шкідлива для зачіски, так як позбавляє фундаменту, необхідного для зв’язки волосся. Початкові пасма по лінії росту волосся на потилиці филируются незначно і тільки на кінцях. Найдоцільніше починати філіровку на потилиці, а потім перейти до скроневим і тім’яним частинах.

Стрижка з филировкой виконується прямими ножицями або бритвою. Як правило, стрижку з филировкой решт виконують на волоссі середньої довжини. Більш коротке волосся вимагають застосування филировочных ножиць або бритви.

Стрижка виконується по пасмам. Кінці волосся виділення пасма затискаються між середнім, великим і вказівним пальцями лівої руки. Потім, приставивши розкриті ножиці до пасма на рівні передбачуваного зрізу, починають злегка закривати ножиці і одночасно рухають їх уздовж пасма до коріння волосся. Ножиці до кінця не закривають, щоб не зрізати есю пасмо без филировки.

Робота виконується полураскрытыми ножицями човниковими рухами кисті руки з таким розрахунком, щоб здійснити повний зріз пасма за декілька рухів. При цьому кінці волосся зрізається на різних рівнях, тобто досягається укорочення з одночасною филировкой.

При стрижці коротких волосся філіровка виконується спеціальними філірувальними ножицями. Така філіровка називається тупий і характеризується тупим зрізом волосся.

Стрижка з филировкой може бути виконана і бритвою. Волосся при цьому повинні бути добре смочены теплою водою або вимиті. Це необхідно для рівного зрізу волосся, що виключає розчеплення їх кінців у місцях зрізу, забезпечує безболісне протікання процесу стрижки. Якщо довжина волосся більше 10 см, вона виконується по пасмам так само, як і при стрижці ножицями, але бритва рухається у зворотному порядку.

Філіровка може виконуватися як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони пасма. У місці зрізу основної маси волосся лезо бритви ставиться під більш тупим кутом і натиск на неї робиться сильніше. Тупе лезо робить площину зрізу волосся нерівною, в результаті чого кінці їх швидко розщеплюються.

Якщо стрижуться дуже густе волосся, доцільно виконати проріджування їх. Воно здійснюється філірувальними ножицями або бритвою. Проріджування відрізняється від филировки глибиною обробки пасм волосся. При филировке останні обробляються на відстані від 1 до 5 см (залежно від довжини і густоти волосся) вище місця зрізу, а при проріджуванні — на відстані 1-2 см від коріння волосся.

Окантовка виконується ножицями, машинкою з ріжучою головкою 0,2 мм і бритвою. Окантовка надає стрижці закінчений зовнішній вигляд. Виконуючи її, необхідно врахувати фасон стрижки, індивідуальні особливості особи клієнта і напрямок росту волосся в місцях з’єднання. Її починають з боку особи у лівого виска, за вушною раковиною на шиї і далі до правого скроні.

Стрижка «сэссун». Останнім часом великою популярністю у жінок користується стрижка, запропонована англійським майстром-модельєром Сэссуном.

Метод стрижки «сэссун» — ступеневу рівняння пасом з точністю до міліметра виробляють ножицями на чисто вимите шампунем волосся. Волосся ретельно розчісують і поділяють на три частини: горизонтальним проділом відділяють фронтальну зону (лобно-скроневу частину), а решта волосся поділяють вертикальним проділом на дві частини. Вертикальний проділ надалі служить орієнтиром при стрижці потиличної частини голови «мисом» або «овалом».

Стрижку починають з нижньої частини потиличної області голови та стрижуть по напряму вгору до верхівки. Визначають провідну лінію стрижки в залежності від задуманої зачіски і виробляють окантовку. Форма, яка надається першої пасмом (мис, овал), визначає форму стрижки потиличної частини голови. Кожну наступну пасмо волосся, орієнтуючись на вертикальний проділ, товщиною 0,2—0,4 см накладають на попередню і проводять градуювання — пасмо волосся затискають між вказівним і середнім пальцями лівої руки (долонями до себе) і відтягують її на себе. При цьому кінці верхньої пасма будуть довше нижньої. Вільні кінці верхньої пасма підстригають під кутом на рівні нижньої пасма. Ширина градуювання залежить від кута зрізу. Таким чином, при счесывании волосся вниз подальша пасмо виявляється на 1 мм коротше попередньої. Чим тонше пасмо, тим ретельніше градуювання, тим красивіше і чіткіше буде лінія стрижки і якість зачіски в цілому. Стрижку скроневих зон голови проводять тим же методом, тільки відтяжку пасом на себе при градуюванні виробляють від особи клієнтки. Слід звернути увагу на те, що першу пасмо скроневої зони окантовують з урахуванням провідної лінії потиличної частини (вони повинні становити одне ціле).

Волосся фронтальної зони (лобово-скронева область) стрижуть в останню чергу. При цьому визначають провідну лінію чубчика, яка повинна зливатися з провідною лінією на скроневих зонах голови. Градуювання пасм фронтальної зони виробляють з відтяжкою пасом від особи, в напрямку положення чубчика.

Закінчена стрижка «сэссун» має форму трикутника, спрямованого своєю вершиною на середину потилиці, а підставою у скроневих зон голови. Зачіска після стрижки оформляється за допомогою ручного фена, накручування на бігуді або укладання їх на затискачі.

Стрижка «сэссун» є класичною. На її основі можна зробити різні варіанти зачісок як повсякденних, так і вечірніх.

Популярні статті сайту з розділу «Їжа та здоров’я»
чи Можна схуднути за допомогою зеленої кави?

Далеко не всі рекламовані засоби дійсно допомагають скинути вагу, але абсолютно всі вони клянуться допомогти. Сьогодні на піку популярності знаходиться зелений кави. Що ж в ньому такого особливого і чому зелений кава стала засобом номер один для схуднення? Читати далі.

Сприяє харчова сода позбавлення від жиру?

Чого тільки не пробують бажають розлучитися з ненависними кілограмами! Чудо-дієти і чарівні обгортання, трав’яні настої та екзотичні продукти. Але чого не зробиш заради краси? У фаворі сьогодні харчова сода. Чи можна схуднути за її допомогою? Читати далі.

Можна скинути зайву вагу за допомогою імбиру?

Не так давно в якості кращого засобу боротьби із зайвою вагою підносився ананас і екстракт ананаса. Після нього оголосили панацеєю зелений чай. Тепер же прийшла черга імбиру. Чи можна схуднути за допомогою імбиру або це розбиті надії худнуть? Читати далі.

Як не поправитися взимку: секрети ідеального ваги

Влітку худнути дуже легко, адже світле сонечко кличе на прогулянку, хочеться плескатися у воді і їсти тільки стиглі овочі і фрукти з присадибної ділянки. Взимку ж ситуація зовсім в іншому напрямку: щоб компенсувати нестачу денного світла і тепла шлунок страйкує і вимагає їжі, та побільше, попитательнее. Читати далі.

Популярні статті сайту з розділу «Сонник»
Чому нам сняться пішли з життя люди?


Існує стійке переконання, що сни про померлих людей не відносяться до жанру жахів, а навпаки часто є віщими снами. У цілому ряді сонників різним родичам відводяться різні ролі. Читати далі.

Коли сняться віщі сни?


Досить ясні образи з сну справляють незабутнє враження на людину. Якщо через якийсь час події у сні втілюються наяву, то люди переконуються в тому, що сон був віщим. Читати далі.

Якщо приснився поганий сон.


Якщо приснився поганий сон, то він запам’ятовується майже всім і не виходить з голови довгий час. Часто людину лякає навіть не стільки вміст сновидіння, а його наслідки, адже більшість з нас вірить, що сни ми бачимо не марно. Читати далі.

Короткий опис статті: стрижка Відомості про техніку проведення перукарських робіт косметика макіяж волосся шкіра

Джерело: Post Views: 965

Також ви можете прочитати