Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

20.02.2017

Щомісячний місячний календар для пересадки кімнатних рослин

21 Грудня 2015 .

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях
Як відомо, переміщення і фази Місяця впливають на поведінку живих істот і на земні об’єкти, що містять воду. Здавна люди почали звертати увагу на процеси, що відбуваються з рослинами в ту чи іншу фазу Місяця і поступово систематизували свої фенологічні спостереження. Так з’явився місячний календар, який допомагає вибрати кращі дати для збирання плодів, для пересадки рослин. для поливу квітів, для обрізки і прищіпки.

Накопичені знання і корисні спостереження дозволяють складати щорічний календар з датами, придатними для пересадки, розмноження, підживлення, обрізки рослин у домашніх умовах. Багато квітникарі використовують місячний календар кімнатних рослин для вирощування своєї домашньої колекції.

? Наприклад, в період зростаючої місяця життєва енергія активно спрямовується від кореневої системи рослини до пагонів, листя і плодів. Цей період дуже сприятливий для безпечної пересадки і після процедури рослина швидше приживається на новому ґрунті. Плоди, зібрані під час зростаючого місяця. містять найбільшу кількість вітамінів і корисних речовин. А ось на місяць можна зробити розпушення та підгортання, підсипавши грунт до оголившимся коріння. Якщо ви вирощуєте в домашніх умовах лимонне дерево. манго. ківі та інші плодоносні культури. то легко зможете вибрати за місячним календарем найбільш вдалу дату для збору плодів.

? А ось молодий місяць пересаджувати квіти і декоративно-листяні рослини зовсім не бажано, так як життєва енергія активно перетікає в корені, а в надземній частині рослини циркуляція соків та інші процеси вкрай уповільнені. Але для формування крони, обрізки і прищіпки молодик — найсприятливіший період. В новолуння і на убуваючому місяці можна зібрати насіння, якщо ви плануєте використовувати цей спосіб розмноження своїх квітів. Зібрані в цей період насіння концентрують енергію для активного росту і після посадки дають швидкі сходи, які активно розвиваються і не гинуть.

? Проходить через різні знаки зодіаку Місяць по різному впливає на ріст і розвиток кімнатних рослин. Наприклад, для пересадки цибулинних і бульбових рослин (бегонія бульбова. домашня глоксинія або синнінгія. кислиця оксалис. гіппеаструм. цикламен європейський і перська. клівія прекрасна і киноварная. амариліс беладона. еухаріс Амазонська лілія ) краще всього вибрати період, коли щербатий Місяць рухається по сузір’ю Скорпіона, а зростаюча — сузір’ям Козерога.

? Для пересадки багатьох декоративно-листяних рослин (фікуси каучуконосний і Бенджаміна. драцена. аспарагус. пеперомія туполиста або зморщена. диффенбахія. монстера. хлорофітум ) бажано вибирати дати у місячному календарі, коли щербатий Місяць знаходиться в сузір’ї Рака, а зростаюча проходить через сузір’я Риб, Скорпіона, Ваг, Близнюків.

? Для пересадки ампельних кімнатних видів (дзвіночок кампанула. петунія ) і витких ліан краще всього вибирати дати у місячному календарі, коли зростаюча Місяць знаходиться в сузір’ї Близнюків, а щербатий — в знаках Діви і Стрільця.

? Кімнатні рослини погано засвоюють вологу і поживні речовини, коли Місяць знаходиться в сузір’ї Овна за місячним календарем. Не бажано вносити добрива в грунт, поливати, обробляти рослина засобами для боротьби з шкідниками і хворобами. коли Місяць знаходиться в сузір’ї Лева.

? Посів насіння краще всього здійснювати під час зростаючого Місяця в Діві або на спадною, коли перетинає сузір’я Скорпіона або Раку. Ефективне укорінення живців відбувається під час зростаючого Місяця, коли вона проходить сузір’я Овна, Раку, Тельця, Ваг. Обрізку і прищіпку для формування крони кімнатного рослини краще всього виконувати в період спадної Місяця в знаку Водолія або Близнюків за місячним.

¦ МІСЯЧНИЙ КАЛЕНДАР КІМНАТНИХ РОСЛИН НА 2017 РІК

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

— Сприятливі і несприятливі дні для садіння, пересаджування кімнатних квітів, кімнатних рослин

> Місячний календар кімнатних рослин на січень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

3 і 4 числа — Місяць у знаку Риби, у ці дні утримайтеся від підживлення, а також від заготівлі земляної суміші.

7 та 8 січня Місяць буде знаходитися у знаку Телець. Це найбільш сприятливі дні для пересадки рослин (ближче до кінця періоду спокою).

> Місячний календар кімнатних рослин на лютий 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Якщо ви плануєте пересаджувати деякі рослини з вашої квіткової колекції в цей місяць, то радимо вибрати 8 і 9 лютого, коли Місяць буде перебувати в знаку зодіаку Рак.

14 і 15 числа Місяць у знаку Ваги і в ці дні рекомендуємо зайнятися обрізанням, прищіпку і формуванням крони.

> Місячний календар кімнатних рослин на березень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

2-4 березня Місяць у Тельці — це найсприятливіші дні для пересадки квітучих рослин в період спокою.

26 і 27 березня Місяць у Рибах, не бажано в цей час підгодовувати і поливати будь-які домашні рослини.

> Місячний календар кімнатних рослин на квітень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

найсприятливіші дні для посадки кімнатних квітів — 3 та 4 квітня, коли Місяць буде перебувати в знаку Рак. Кращий період для пересадки в квітні — 26, 27 числа, коли Місяць у Тельці.

> Місячний календар кімнатних рослин на травень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Кращі дні для садіння і пересаджування рослин — 28 і 29 травня, коли Місяць у Раку. 7-8 травня корисно зробити розпушування, внести підгодівлю (Місяць у Терезах).

> Місячний календар кімнатних рослин на червень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Якщо ви плануєте пересаджувати деякі домашні рослини в червні, то вибирайте 7-8 числа, коли Місяць буде знаходитися в Скорпіоні. Період 26-29 червня чудово підходить для посадки, укорінення, щеплення, заготівлі живців.

> Місячний календар кімнатних рослин на липень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

найсприятливіші дні для пересадки рослин — 3 і 4 липня, коли Місяць у Скорпіоні. На убуваючому Місяці (10-22 липня) можна зайнятися посівом, обрізанням, посадкою цибулинних рослин.

> Місячний календар кімнатних рослин на серпень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Кращі дні для садіння і пересаджування рослин в серпні — 26-28 числа, коли Місяць буде перебувати в знаку Скорпіон. На убуваючому Місяці 8-20 серпня можна зайнятися обрізанням, формуванням крони.

> Місячний календар кімнатних рослин на вересень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

На зростаючому Місяці у вересні пересаджені рослини дуже добре приживаються. Якщо потрібно пересадити деякі кімнатні квіти у цьому місяці, то найсприятливіші дні для цього — 23 і 24 числа, коли Місяць буде знаходитися в Скорпіоні. На убуваючому Місяці (7-19 вересня) рекомендуємо зайнятися органічної підгодівлею, посадкою цибулини, формуванням крони.

> Місячний календар кімнатних рослин на жовтень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

На зростаючому Місяці в період 1-4 і 20-31 жовтня можна зайнятися заготівлею живців на укорінювання. Сприятливі дні для пересадки — 20-22 числа, коли Місяць у Скорпіоні.

> Місячний календар кімнатних рослин на листопад 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Пересадку в цьому місяці краще не планувати (тільки в разі крайньої необхідності). Для посадки саджанців найкраще підходять 26-28 листопада, коли Місяць буде перебувати в знаку Риби. В період Молодого місяця (18 листопада найближчі дні) корисно видалити засохлі гілки і листя рослин, зробити прищіпку.

> Місячний календар кімнатних рослин на грудень 2017 року:

Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

28 і 29 числа (зростаюча Місяць у Тельці) — найсприятливіші дні для пересадки слабких або вибагливих квітучих рослин в кінці періоду спокою.

На убуваючому Місяці 4-17 грудня — найбільш безпечний період для догляду за надземною частиною домашніх рослин.

¦ МІСЯЧНІ ДНІ ДЛЯ КІМНАТНИХ РОСЛИН:

Короткий опис статті: місячний календар стрижок на листопад 2016 Догляд за кімнатними рослинами в повню й молодик. Вплив спадної і зростаючої Місяця на ріст і розвиток рослин. Місячний календар і знаки Зодіаку. місячний календар кімнатних рослин — фото, по місяцях, місячні дні, пересадка, розмноження, обрізування

Джерело: Місячний календар кімнатних рослин. На 2017 рік по місяцях

Також ви можете прочитати