Дипломна робота: Сучасні чоловічі стрижки

04.08.2015

Дипломна робота: Сучасні чоловічі стрижки

Тип: дипломна робота Доданий 15:05:35 15 вересня 2003 Схожі роботи

Переглядів: 18011 Коментарів: 11 Оцінило: 32 осіб Середній бал: 3.7 Оцінка: 4 Завантажити

Дипломна робота з перукарського мистецтва

Введення

Професія перукаря, як і будь-яка інша, вимагає певних якостей: охайності, сміливості в прийнятті рішень, впевненості в собі, здатності виконувати монотонну кропітку роботу і любов до творчості. І якщо ви вирішили стати перукарем, то, безсумнівно, ви повинні розвивати в собі ці якості.

Якщо ви прийшли до висновку, що в собі потрібно що-небудь змінити, — почніть з зачіски. Так часто роблять багато жінок і рідко надходять чоловіки з-за того, що не звикли стежити за своєю зовнішністю, а даремно.

Часто чоловіки кажуть, що їм нічого міняти, багато зачесують довге волосся на утворену лисину і переживають, якщо вона раптом стає видно.

Якщо ви не знаєте, що в собі змінити, — запитайте людей, які до вас добре ставляться. Часто лысеющее тім’я робить чоловіка солідніше і добродушніше на вигляд, привертаючи увагу жінки, а лисина, прикрите волоссям, — відштовхує.

Не багато, вивчають перукарське мистецтво, стають першокласними майстрами, але стрижка-це дуже захоплюючий процес, тим більше, що матеріал для роботи завжди поруч, постійно росте і змінюється.

Історія перукарського мистецтва

Вже первісна людина змушений був виконувати найпростіші перукарські процедури. Довге волосся, які заважали йому, він зав’язував в пучки, підрізав їх ножем або обпалював над вогнем. Знайдені кремнієві бритви підтверджують те, що наші предки збривали «рослинність» на обличчі ще в кам’яну епоху.

Стародавній Єгипет

Єгиптяни в давнину носили перуки. Ретельно заплетене в кіски пасма волосся було підстрижене на одному рівні, нижче вух (перше каре), чубчик або кіски прибиралися тому, зміцнювалися на голові з допомогою обручів або діадем, застосовували гребені, шпильки.

Перуки з дорогих матеріалів були надбанням жерців, а згодом і представників панівних класів.

Модний колір – темно-коричневий або чорний. Застосовували рослинний барвник – хну.

У книгах Старого Завіту довге волосся означали чоловічу красу і силу. Секрет могутності Самсона полягав у його волоссі, і, позбувшись їх, Самсон втратив сили. Образ царевича Авесалома – це юнак з пишними густими хвилястим волоссям. Чоловіки носили довге волосся, зачесане назад волосся. На лобі укладали їх в спіральні локони, а біля вух і шиї – в кільця.

Стародавня Греція

Вважається, що Стародавньої Греції перукарське мистецтво було найбільш розвиненим. Слово «косметика» грецького походження і означає «мистецтво прикрашати».

Греки знали багато секретів цілющих косметичних засобів, в країні панував культ людського тіла, зачіски виконувалися майстерно і з великою ретельністю: і жінки, і чоловіки застосовували різні методи плетіння пасм волосся і завивок на залізні стрижні, які називали каламисами, а виконували цю роботу майстрів називали каламистрами.

Робилися зачіски довго, оскільки були складні у виконанні, при цьому користувалися рослинними ароматизованими порошками з відтінком ефектами.

Древній Рим

В імператорському Римі дуже високо цінувалися світле волосся і світлі перуки. У моді була крута завивка, яка потім ще й начесывалась. Тих, хто не міг похвалитися розкішними волоссям, виручали перуки.

Було винайдено засіб для зміни кольору волосся: з темного – світлий. Секрет його виготовлення не зберігся і не розгаданий.

З часом майстри Стародавнього Риму визначили свій стиль: зачіски, що носили раніше грецький характер, стали відрізнятися більшою лаконічністю, стислістю форм, різноманітністю.

Пізніше римляни почали стригти волосся: чоловіки носили акуратні короткі стрижки, голили вуса і бороду. Відрощували бороди тільки в знак жалоби.

Епоха європейського середньовіччя ( V — XIV ст.)

Перукарське мистецтво в цей час розвитку не отримало. Чоловічий стиль – це гладко зачесане назад і зібрані в пучки волосся, вільно ростуть борода і вуса.

Епоха Відродження ( XIV — XVI ст.)

Зовсім інша епоха, яка змінила все: життя, філософію і психологію людей, мистецтво, стиль архітектури…

Перукарське мистецтво отримало новий розвиток. Відбувається повернення до спадщини античності, зачіски знову стають складними.

Чоловічий стиль – це волосся довжиною до плечей, укладені валиком, обрамляють обличчя і шию, борода і вуса збриті.

Епоха стилю бароко ( XVII -сер. XVIII ст.)

З середини XVII століття зароджується новий художній стиль – бароко, основоположником якого стала Іспанія. Бароко швидко поширився по всій Європі. Франція, Англія та інші країни освоювали і розвивали зачіски, стиль яких відповідав одягу тих часів: модні в той час високі коміри «жабо» вимагали зачісок великого об’єму.

Друга половина XVII століття – це часи Іспанії. У складних зачісках нерідко блищать золоті і срібні кучері.

Чоловічий стиль цього часу – це коротка стрижка, ретельно підстрижена клинцем форма вусів і бороди.

Після 1638 року настає епоха Франції. Вона стає законодавицею моди. Це століття перуки, який стоїть ціле стан.

Епоха стилю рококо (перша половина XVIII століття)

Перукарське мистецтво стало мати велике значення. Були засновані перукарські академії. Після 1770 року в період пізнього рококо настав розквіт перукарського мистецтва. Зменшилася було на початку рококо висота зачіски, росте як на дріжджах. Перукарі цінуються на вагу золота.

Епоха класицизму ( XVIII — нач. XIX ст.)

В моду проникає класицизм, культ античності, грецький смак і римський дух. З другої половини XVIII століття зачіски стають більш простими і природними. Локони були обов’язкові.

Епоха стилів ампір (1800-1815 рр.) і бідермейер (сер. XIX .в.)

У 1800 році у Франції з’явився стиль ампір, характерною рисою якого було використання різних прийомів для виконання локонів: круглих, спіральних, плоских і т. д. Чоловіки носили волосся середньої довжини, зачесане до лиця.

Після поразки Наполеона настав час стилю бідермейер. Чоловіки носили бакенбарди, локони біля основи чола, високо оформлену чубок, не закриває лоб.

Неповторний стиль цієї епохи відродив мистецтво виконання складних зачісок з використанням забарвлення волосся і знебарвлення із застосуванням перекису водню, щипців для гарячої завивки та ін.

Буржуазна революція 1848 року поклала початок розвитку капіталізму. Франція знову знайшла вплив в області моди.

Чоловіча мода кінця XIX — початку XX століття представляла собою короткий прямий проділ і ретельно поголену форму вусів і бороди, часто роздвоєну до низу.

У 1881 році француз Марсель винайшов щипці для гарячої завивки, у 1884-1885 роках він же довів до досконалості винайдений німцем Фішером метод завивки волосся із застосуванням хімічних засобів.

У ці роки знову захоплюються перуками самих різних кольорів.

Хімічна завивка з’явилася в 70-і роки.

Фарбування волосся досягла досконалість. Замість жорстких барвників все частіше використовують відтінкові шампуні.

Розвиток перукарського мистецтва в Росії

Вивчаючи одяг, зачіску, манеру носіння вусів і бороди дійшли до нас зображення великих князів, царів та імператорів Росії, можна скласти картину зміни стилів одягу і зачісок в різні часи.

В Стародавній Русі найпоширеніша, якщо не єдина мужскаястрижка, проіснувала не одне століття, називалася «під горщик». Обов’язковим доповненням до неї були борода і вуса. За цим стежили спеціальні люди.

З царювання Михайла Федоровича – першого царя з дому Романових (XVIIвек) – у зовнішньому вигляді царюючих князів зберігалися багато прикрашені одягу і шапки з околом; борідки невеликі, акуратно підстрижені, волосся середньої довжини.

Причісування в багатих будинках продовжували займатися дворові люди, вони стригли, голили, завивали носпод на чоловічій половині будинку. Міське населення пользаовалось послугами брадобреев, яких стали називати цирульниками. Вони працювали в лазнях, ноне тільки стригли і голили – при потребі ставили п’явки, пускали кров.

З реформами Петра Ів Росії почалися рішучі зміни і в області костюма та зачіски. Спочатку, за указом Петра 1698 року, змінили сукню на німецьке. Потім всім було наказано дотримуватися французької моди. У 1701 році петровський указ встановлював. Що всі, крім селян і духовенства, «надіти кофтаны угорські не пізніше як до Масниці», а також збрити бороди. У 1702 році другий указ суворо перераховував всіх, хто повинен мати модний крій європейського сукні. За порушення – величезний штраф. Був введений спеціальний «бородной знак» – за те, що власник, сплативши мито, відстрочив збривання бороди ще на час. У міських воріт були збудовані спеціальні будочки для спостерігачів за виконанням указу. Старовинні форми зачісок збереглися тільки в купецькій і старообрядницької середовищі, а також серед селянства. У ті роки почали носити перуки. З’явилися спеціальні модні журнали, керівництва, докладно пояснюють, як треба «прибрати свою особу» перед виїздом на асамблею або на бал. В 1762 році «бородные знаки» були скасовані. При дворі Катерини II борода була остаточно вигнана, але її продовжували носити купці, міські ремісники, торговці, селяни.

Жвава торгівля з Європою, проникнення модних течій в Росії допомогли створенню вітчизняного перукарського мистецтва. Ще Петро I наказував всім придворним надягати перуки. Перуки привозили з Франції, платили за них дорого, але, щоб не викликати на себе гнів царя, всі намагалися обзавестися європейськими новинками. Перуки були великі, незручні, часто викликали шум у вухах і головний біль.

Столичні перукарські в більшості належали приїжджим іноземцям, салони були багато обставлені: дорогі дзеркала в позолочених рамах, модна меблі, на столах журнали з європейських столиць.Створювалася своя клієнтура. Особливо знамениті перукарі виїжджали на будинок до придворних і багатим сім’ям.

В перукарнях не було єдиної встановленої оплати за роботу – брали навмання, хто скільки захоче. Звичайно, плата, багато в чому залежала від популярності майстра. У вікні, що на Страсному бульварі чоловічому залі його власник Артем’єв дав перший прейскурант, вартість робіт. У списку називалися ціни: наприклад, гоління з одеколоном і вежеталем коштувало 10 копійок. Цей чоловічий зал завжди був переповнений чоловіками середнього достатку.

Робота перукарів завжди вимагає особливого чуття і підходу до людей, недарма багатьох в роботі рятував легкий характер і веселу вдачу. Росіяни цирульники свої лаври добували копіткою, нелегкою працею, пройшовши з дитячих років всі сходинки сходів, що ведуть нагору».

У 1913 році по містах Росії став поширюватися «Російська загальний перукарський журнал», в якому давали малюнки модних зачісок, вусів, борід, нові методи «манікюр», зразки гребенів, заколок, шпильок для жіночих зачісок. Докладно викладали новини перукарського мистецтва. «Огляд моди» знакомило читачів з новими течіями, виготовленням та ремонтом виробів для стрижки.

Перукарське мистецтво з кожним днем стає все складніше і багатогранніше, в ньому використовуються останні досягнення сучасної техніки і науки, нові матеріали. Інфрачервоні промені стали застосовувати для прискорення фарбування волосся і лікувальних процедур.

Сушуари і інфрачервоними лампами, обладнані регуляторами режимів нагріву, таймерами, сигнальними лампами, навіть з дистанційним управлінням на відміну від звичайних фенів сушать за принципом «тепло без вітру».

Перукарське мистецтво, пройшовши багатовіковий шлях від каламистры до комп’ютера, постійно розвивається. Навіть стаючи надбанням історії, укладену в скло вітрин, воно дає їжу для роздумів, підказує вміє бачити нові ідеї, які в поєднанні з економікою, технікою будуть радувати людство, поки воно живе.

Правила, яких повинен дотримуватися майстер перед стрижкою:

Миття волосся.

Майже кожен вид роботи в салоні починається з миття голови, і з того, наскільки правильно ця операція буде проводитися, можна судити про професійному рівні перукаря.

Волосся повинні бути чистими завжди, їх слід мити так часто, як вони цього вимагають. Якщо цього не робити, то виділяється жир і піт, змішуючись з лусочками шкіри і брудом, створять сприятливе середовище для хвороботворних мікробів, що може призвести до шкірних захворювань.

При миття голови слід враховувати дуже багато факторів, інакше можна погіршити стан волосся, вони вже не зможуть повернутися в своє колишнє стан, і доведеться чекати, поки не відросте нові здорові волосся.

Дуже важливо правильно вибрати шампунь. При цьому враховується тип волосся, стан шкіри і волосся, попередні хімічні обробки.

Вода теж впливає на процес миття. В залежності від складу вона буває жорсткою і м’якою.

У жорсткій воді розчинено дуже багато мінеральних солей, що зменшує милкість; у м’якій воді мінеральних солей набагато менше.

Корисною вважається м’яка вода. Особливо вона підходить для тонкого пористого волосся. Такі волосся вбирають в себе всі розчинені у воді солі та під впливом жорсткої води стають жорсткими і тьмяним.

Масаж голови.

Масаж шкіри голови зменшує щільність підшкірного жирового шару, збільшує рухливість шкіри голови, підсилює кровообіг, тобто поліпшується живлення волосся і, як наслідок, припиняється можливе випадання волосся, волосся стають більш сильної структури.

При масажі необхідно враховувати наступні протипоказання: сильне випадання волосся, гнійничкові захворювання шкіри, грибкові захворювання шкіри голови, гіпертонія II і III ступеня, відкриті травми голови.

Масаж шкіри голови бажано проводити якомога частіше, але обов’язково перед миттям або під час миття голови і не менше двох-трьох разів на день.

Інструменти та приладдя для чоловічих стрижок.

Інструменти-це знаряддя виробництва, використовуючи які ми можемо змінити форму і можемо змінити форму і стан волосся.

Приналежності лише сприяють виконанню тих або інших операцій з волоссям.

Всі інструменти і приналежності перукаря можна умовно розділити на основні і додаткові. Серед них розрізняють наступні: для стрижки волосся, для розчісування, для укладання, для хімічної завивки, для фарбування волосся і для гоління.

1.пеньюар;

2.затискачі для волосся;

3.пульверизатор.

Інструменти для стрижки волосся

1. ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі. Можуть бути покриті хромом, титаном, позолотою, мати кольоровий перелив.

Ножиці бувають двох видів: прямі –для стрижки волосся і філіровочні, або зубчасті, — для розрідження волосся.

2. бритви бувають небезпечні і безпечні.

Небезпечна бритва складається з ручки (футляра) і клинка. У безпечної бритви жалом є вставлена бритва-лезо.

3. филировочный ніж (безпечна бритва) — лезо, вставлене між двома пластинками з зубцями. Він має насадки для різної техніки стрижки волосся.

4. електрична машинка для стрижки волосся має комплект змінних ножів з різною товщиною нижньої пластини, що дозволяє зістригати потрібну довжину волосся.

Інструменти для розчісування

Комбінована гребінець –це гребінець, одна половина якої має більш рідкісні зуби. Дуже важливо правильно її підібрати, так як нею користуються під час стрижки практично завжди. Вона не повинна бути дуже довгою, зуби також не повинні бути довгими, а обушок повинен бути тонким, гребінець повинна бути середньої жорсткості.

Гребінець для відомості волосся на немає-один кінець має більш короткі зуби. Це потрібно для того, щоб зрізати волосся максимально коротко. Головна вимога до неї – зуби і обушок повинні бути тонкими, а сама гребінець м’якою, тільки не занадто.

Інструменти для укладання

Фен служить для сушки і укладання волосся. Він повинен бути легким, потужним (тобто здатним подавати досить сильний струмінь гарячого повітря), не надто гучним. Кнопки перемикання швидкості і температурного режиму повинні розташовуватися зручно для руки.

Професійний фен має товстий довгий шнур і євровилку, потужність такого фена, як правило, від 1600Вт.

Гребінець-вилочка для начісування – короткі зуби у неї чергуються з довгими, що полегшує начесиваніе, а вилочка дозволяє піднімати окремі пасма волосся при вирівнюванні зачіски.

Щітка для розчісування волосся, масажу й укладання має кульки на кінцях. Дуже хороша щітка, що має квадратну форму.

Двостороння щітка для укладання волосся феном. Вона має порожнистий корпус з отворами, що дозволяє повітрю вільно циркулювати крізь пасмо волосся, з одного боку у неї більш короткі зуби для укладання коротких чоловічих зачісок.

Брашінгі — круглі щітки різної товщини бувають двох видів; з натуральною щетиною –для накручування волосся і з металевим порожнистим дірчастим корпусом, з якого стирчить коротка щетина, — для розгладження волосся або підняття біля коренів під м’яким кутком.

Щітка для пригладжування верхнього шару начесанных волосся має короткі і довгі зуби.

Гребінь – коротка гребінець із широкими товстими зубами і великими відстанями між ними. Використовується для розчісування і для отримання окремих прядочек при укладанні.

Прийоми стрижки

Розподіл волосся на зони

Незалежно від кількості волосся вашого клієнта, почати стрижку всієї голови одночасно неможливо, тому перед початком стрижки голову ділять на зони.

Зовсім не обов’язково заколювати волосся кожної зони, так як змочені волосся достатньої довжини, як правило, не розпадаються.

Ви можете використовувати безліч затискачів і розділити голову на багато зон, але практика показує, що для зручності достатньо п’яти основних – верхня і нижня потиличні, тім’яна і дві скроневі.

Щоб поділити волосся на зони, необхідно зробити проділи. Проділи можуть бути вертикальними, горизонтальними і радіальними (тобто що виходять з однієї точки).

Горизонтальний проділ проходить через потиличні горби від вуха до вуха.

Цей проділ ділить потиличну зону на верхню і нижню.

Вертикальний проділ проходить від середини лоба через середину потилиці.

Бічні проділи відокремлюють тім’яну зону від скронево-бокових. Вони проходять приблизно від вершин лобових западин до сагітальному проділу.

Окантовка

Цим прийомом створюється нижній контур стрижки. Окантовка надає стрижці чіткість і закінчений вигляд, всі недоліки і неакуратність, допущені при виконанні окантовки, будуть помітні відразу.

Виконати окантовку можна різними інструментами: ножицями, машинкою або бритвою.

Окантовку в основному використовують на завершальному етапі стрижки, але іноді з окантовки можна почати.

При виконанні стрижки слід відразу звернути увагу на зовнішність клієнта, ріст волосся на шиї і скронях, родимки, недоліки, які клієнт хотів би приховати.

Тушування

Необхідна для одержання плавного переходу між зонами, усунення стирчать волосся. Тушевку виконують кінчиками ножиць на гребінці або на пальцях. Використовують як маскувальний прийом.

Зняття волосся на немає

Це укорочення волосся з поступовим переходом від коротких волосся до більш довгим. Зняття нанівець виконують від крайової лінії росту волосся, поступово піднімаючись вгору.

Зведення волосся нанівець можна виконувати ножицями, машинкою або бритвою. Після того як волосся будуть оброблені машинкою і прямими ножицями, отриманий силует пом’якшується філірувальними ножицями.

Філіровка

Так називається розрідження волосся. Філіровку використовують для зменшення об’єму волосся або, навпаки, його зорового збільшення, отримання м’яких зрізів, створення рваних контурів.

Виконується філіровка прямими, філірувальними ножицями або бритвою.

В залежності від задуманої форми стрижки, якості і густоти волосся пасмо можна філірувати з зовнішньої або внутрішньої сторони, біля кореня, на кінці або в середині. Кінці волосся при цьому можуть бути зрізані тупо або гостро.

Пойнтинг

Цей прийом використовується для филировки кінчиків волосся. Його виконують тільки на сухі волосся.

Вищипування

Використовується для створення ефекту стирчать волосся. Виконується прямими ножицями.

Укол

Це точне вирізання кінчиками ножиць волосся в пасмі на різному рівні.

Філіровка на перекручені волосся

Виділяється пасмо у вигляді квадрата, скручується в щільний джгут і надсекается в декількох місцях, як підставами полотен, так і кінцями ножиць.

Тупировка волосся

Для цього пасмо отчесывается перпендикулярно голові. Полураскрытыми ножицями филируется пасмо, рухаючись вгору-вниз, як при начесе.

Сучасні чоловічі стрижки

Напівбокс

Інструменти: прямі ножиці, машинка.

Виконання

Стрижку напівбокс починаємо виконувати від центру потиличної зони спочатку в одну, потім в іншу сторону, смуга за смугою, методом зведення на нівець машинкою або бритвою.

Виробляємо легку філіровку тім’яної зони филировочной бритвою, виділяючи пасма вертикальними проборами.

Виконуємо стрижку кінців пасом тім’яної зони філірувальними ножицями, виділяючи пасма вертикальними проборами.

Укладання пасом волосся в зачіску потрібно виробляти, акцентуючи увагу на чіткій лінії, виділяє тім’яну зону.

Своєрідність і романтичність стрижки можна підкреслити, виділивши кілька пасом за допомогою воску.

Стрижка спортивного стилю

Інструменти: прямі й філіровочні ножиці.

Стрижку починаємо з потиличної зони.

У центрі потиличної зони вертикальними проборами виділяємо пасмо шириною 1 см, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо під кутом 90°.Довжина волосся пасма приблизно 3 див.

Ця пасмо буде контрольної. Рухаємося від центру до скронь, орієнтуємося на контрольну пасмо. Так стрижемо всю верхню потиличну зону. Переходимо до скронь. По крайовій лінії росту волосся вертикальним проділом визначаємо пасмо, відтягаємо її перпендикулярно голові і подстригаем її під кутом 90°, при цьому пальці щільно притиснуті до голови, і пересуваємося до потилиці. Потім виділяємо вертикальними проборами пасмо в центрі тім’яної зони, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо до потрібної нам довжини (від 3 см і довше). Відтяжка під час стрижки 90°. Ця пасмо буде контрольної. З її допомогою ми будемо визначати довжину пасом на тімені, які ми будемо виділяти не вертикальні, а горизонтальні проборами. Паралельно крайовій лінії росту волосся у особи виділяємо пасмо, отчесываем її перпендикулярно голові і стрижемо, орієнтуючись на контрольну. Так горизонтальними проборами ділимо і стрижемо всю тім’яну зону. З’єднуємо тім’яну і скроневу зони, зрізаємо кут.

Робимо окантовку стрижки на потилиці, за вухами і на скронях.

На потилиці, використовуючи прийом тушевки, робимо плавний перехід від коротких волосся по краю росту волосся до вже підстриженою верхній потиличній зоні. Використовуємо цей прийом на скронях. Всі можливі недоліки прибираємо за допомогою филировочных ножиць. Филируем чубок простими ножицями ковзаючим зрізом. Це потрібно для того, щоб волосся розпадалися на пасма самі, і при цьому чубчик буде виглядати дуже природно.

Фіксуємо волосся гелем і укладаємо в потрібному напрямку (піднімаємо біля коренів або отглаживаем).

Різкі перепади в довжині волосся

Інструменти: прямі ножиці.

Зигзагоподібним проділом виділяємо скроневу і потиличну зони. Цей проділ повинен починатися у особи з однієї сторони і закінчуватися у особи з іншої сторони (тобто від однієї скроні до іншого). По висоті він повинен проходити над верхніми краями вух. Волосся вище проділу заколюємо.

Все волосся зони нижче проділу зводимо нанівець. Виконуємо окантовку по всій голові. Вона повинна виглядати природно, навіть злегка недбало.

У центрі тім’яної зони виділяємо невелику пасмо. В основі – ромб.

Стрижемо на потрібній висоті з урахуванням того, що ця пасмо буде найкоротшою в стрижці. Виконуємо окантовку по всій голові. Вона повинна виглядати природно, навіть злегка недбало.

Тепер сушимо волосся феном так, як вони повинні лежати в зачісці.

Прямими ножицями підчищаємо, коригуємо і достригаем сухі волосся, як би обриваючи пасма, роблячи їх різними по довжині (різкі перепади в довжині повинні бути помітні) і абсолютно несоединенными. Оформляємо чубок.

Першу пасмо подстригаем дуже коротко і стрімкі, «зубчиками».

Стрижемо волосся на пальцях, довжина цього пасма 1,5-3 см. Після того як ви підстригли пасмо, отчешите її на обличчя і пропрацюйте край ще раз.

Другу пасмо накладаємо на першу, робимо її більш довгою, але також обривистій. Третя пасмо повинна бути тонкою і легкою.

Таким чином, ми досягаємо ефекту багатошарової чубчика.

По всій довжині волосся проходимо ковзаючим зрізом прямими ножицями.

Всі кінчики постійно коригуємо зигзагоподібними зрізами – це додасть стрижці легкість і природність. Укладання такої стрижки виконуємо пальцями. Спочатку сушимо волосся феном, задаючи напрямок пасмам.

Потім вже сухі волосся укладаємо лаком для волосся, попередньо піднявши їх біля коріння пальцями.

Краще не користуватися гелем або воском для укладання (вони обтяжують волосся).

Креативна «шапочка»

Інструменти: прямі ножиці.

Стрижку починаємо з окантовки.

Відокремлюємо скроневу зону проділом від тім’яної і виконуємо пряму окантовку виска.

Як слід, опрацюємо окантовку над вухом. Волосся повинні проходити за основи вуха.

Аналогічно виконуємо окантовку з іншого боку.

Все волосся отчесываем тому і виконуємо окантовку потилиці.

Окантовка повинна бути прямою, а перехід від окантовки за вухами практично вертикальним.

Прямим проділом від вуха до вуха над мочками вух відокремлюємо тім’яну зону. Все волосся нижче проділу стрижемо, виділяючи вертикальні пасма, відтяжкою 90°. Волосся зрізаємо під кутом 45°.

Стрижку цієї зони виконуємо від середини потилиці спочатку в одну, потім в іншу сторону.

Отчесываем все волосся по зростанню і намічаємо лінію шапочки прямими зрізами.

На маківці в тім’яній зоні (на сагітальному проборе) виділяємо широку пасмо, визначаємо довжину і стрижемо зубчиками.

Все волосся тім’я стрижемо методом пасмо за пасмом, рухаючись від потилиці.

Всю тім’яну зону стрижемо до чубка, виділяючи волосся широкими пасмами.

Стрижемо чубок прямими зрізами під кутом.

Для цього ділимо всю чубок на кілька горизонтальних пасом і зрізаємо їх під різним кутом.

Все волосся тім’яної зони, починаючи з чубчика, опрацьовуємо методом пойнтинга вже на сухі волосся.

Наносимо на вологе волосся піну для укладки і сушимо їх феном за допомогою простої гребінця або гребеня.

Якщо виконати укладання брашингом, то вид клієнта буде більш м’яким і не яскравим.

Сучасна версія полубокса

Інструменти: прямі й філіровочні ножиці.

Стрижку починаємо з виконання окантовки за вухами, а потім окантування потилиці.

Машинкою видаляємо пушок на потилиці і допрацьовуємо лінію окантовки.

Такай спосіб окантовки дуже зручний, так як дозволяє навіть непрофесіоналові виконати окантовку швидко і без помилок.

На потилиці філірувальними ножицями стрижемо волосся прийомом зняття нанівець.

Особливо часті руху ножицями виконуємо по лінії окантовки. Саму філіровку виконуємо багато разів спочатку на кінчиках волосся, а потім з кожним разом вводимо гребінець у волосся глибше.

Вертикальними проборами під кутом 30-45° стрижемо волосся верхній правій і лівій верхній скроневих зон методом пасмо за пасмом.

При цьому ми орієнтуємося на волосся нижніх скроневих зон.

Стрижку верхньої потиличної зони виконуємо від скронь до потилиці на пальцях. Виділяємо пасма горизонтальними проборами, відтягаємо під кутом 90° і зрізаємо, орієнтуючись на тільки що підстрижене волосся.

У верхній потиличній зоні виконуємо перевірку горизонтальними проборами. Всі неточності прибираємо зрізом зубчиками.

Перевірка перпендикулярними проборами – завжди самий вдалий варіант, а для коротких стрижок – особливо, так як важко захопити волосся тонкими пасмами.

У тім’яній зоні між чотирма пальцями зажмем три пасма волосся, піднімемо їх вертикально і довільно зріжемо у вигляді «ялинки».

Пасмо за пасмом виконаємо філіровку тім’яної зони біля коренів філірувальними ножицями.

Виконаємо окантовку чубчика зубчиками.

Короткий опис статті: стрижки чоловічі Історія перукарського мистецтва. Розвиток перукарського мистецтва в Росії. Правила, яких повинен дотримуватися майстер перед стрижкою. Інструменти та приладдя для чоловічих стрижок. дипломна робота: сучасні чоловічі стрижки bestreferat шпаргалки

Джерело: Дипломна робота: Сучасні чоловічі стрижки — BestReferat.uk

Також ви можете прочитати