Чоловіча стрижка

02.08.2015

Чоловіча стрижка

У всі часи волосся вважалися прикрасою голови. У чоловіків — борода і вуса. У наш час все більше число людей, щоб забезпечити себе і своїх близьких коштами до існування, змушені оволодівати новими для себе професіями, при чому такими, які користуються постійним попитом споживача. У число таких професій, без яких людство не мислить себе протягом довгих століть, належить ремесло цирульника-перукаря. Зрозуміло, перукарське мистецтво досягається шляхом спеціального навчання, копіткої праці і багаторічного досвіду, не кажучи вже про природженому таланті, достающемуся не кожному. Але кожному під силу — при бажанні і старанні навчитися азам перукарського ремесла з тим, щоб в домашніх умовах вміти підстригти дитини, чоловіка, подругу, а потім, якщо справа піде успішно, чому б не обрати своєї другої, а то й головною основною професією.

Коли живеш за містом, вміти стригти — життєво важливо!

Це дозволить не тільки заощадити якусь кількість коштів із сімейного бюджету (а перукарські послуги, як відомо, в наші дні не дуже дешеві), але і отримати при вдалій постановці справи додатковий дохід.

Типи перукарських

Перукарні бувають звичайного і підвищеного типу. Перукарські підвищеного типу більш впорядковано, просторі, краще обладнані. Відвідувачів у них обслуговують майстри не нижче другого розряду і прейскурантні ціни на 25% вище, ніж у звичайних перукарнях.

Основні види робіт чоловічого перукаря.

Основними видами робіт при обслуговуванні відвідувачів чоловічого залу в перукарський є: стрижка, гоління, фарбування волосся, завивка волосся на тривалий час, миття голови.

Інструменти для чоловічої стрижки

Чоловічий перукар має для роботи наступні інструменти: бритву, ножиці, машинку для стрижки волосся, гребінець (гребінця), шкіряний і брезентовий ремені, брусок (камінь для правки бритв), пульверизатор, щипці для завивки волосся.

Машинка для стрижки волосся

Виробники (відомі): Мозар Німеччина; Грюндік ; Комета. та інші.

Машинки бувають видів: з електромотором, вібратором. Машинка, з електромотором має змінні головки. В Кометі йдуть ножі 1, 2, 3. Машинки працюють від мережі постійного і змінного струму. Необхідно ретельно стежити за ковзної здатністю ножів і чистотою головок. При роботі з такою машинкою не можна забувати про запобіжні заходи: Руки повинні бути сухими, не можна стригти мокрі і сильно забруднені волосся, напруга має відповідати вказівкам в паспорті.

Пензлі для гоління не гігієнічні у використанні, так як можуть переносити хвороботворні бактерії від хворого до здорового. Все частіше кисть використовують лише для збивання піни, яку наносять на обличчя клієнта і розподіляють по ньому пальцями. Застосовують також аерозольне мило для гоління, яке можна нанести на обличчя, не вдаючись кисті.

Самі м’які й ніжні кисті роблять з барсучьей вовни, хорошим матеріалом для кистей є свиняча щетина, однак, це дорогі матеріали. Сьогодні кисті роблять переважно з штучних волосся.

Кисті для фарбування та знебарвлення волосся останнім часом виробляють майже виключно з пластичних мас, стійких до впливу хімічних речовин. Існують також пензлі для нігтів фабричного та ручного виготовлення.

Загальні правила стрижки волосся

Перед тим, як почати стрижку волосся поділяють на зони: фронтально-тім’яну, скронево-бічні і потиличну. У кожної стрижки може бути свій поділ на зони з різними кутами натягу прядок, і роблячи зріз ножицями паралельно оброблюваного ділянки або під кутом, ви можете отримати безліч варіантів стрижок.

Пасмо для стрижки відокремлюйте ретельними рівними проборами з відстанню між ними 1 см, не менше трьох разів розчешіть її і тільки потім стрижіть. Затисніть пасмо між середнім і вказівним пальцями лівої руки, відтягніть її на себе. Зріз ножицями робіть або всередині, або зовні долоні; це залежить від довжини волосся, від зони голови, і просто від того, як вам зручніше. Кінці ножиць не повинні заходити за середні фаланги пальців інакше можна пошкодити руку.

Слід враховувати, що мокрий волосся здається довшим сухого — приблизно на 1 см (чисті сухі волосся трохи «підводяться» над шкірою, а мокрі прилягають). Вибираючи довжину базової пасма, від якої буде йти вся стрижка, пам’ятайте про це, щоб не підстригти занадто коротке.

Будь-яка стрижка будується за законами геометрії. Пасма слід відокремлювати паралельними проборами; стригти слід, зберігаючи певний кут нахилу. Відокремлюючи проділом наступну прядку, захоплюючи частину пасма попередньої, для того щоб по ній рівняти. На початку стрижки завжди слід виділити контрольну пасмо, по якій буде будуватися вся стрижка.

В дуже короткій стрижці, коли пасмо не можна захопити між пальцями, робиться так звана тушування — волосся зводять «ні» з допомогою частою гребінця і ножиць. Гребінцем захоплюють горизонтальні пасма від шиї вгору і послідовно підрізають ножицями. Шию в чоловічих стрижках подбривают машинкою для стрижки.

При створенні композиції зачіски слід орієнтуватися на чотири лінії (межі росту волосся треба чолом, перенісся, кінчика носа, закінчення підборіддя), а також на лінію губ. Тільки тоді можна досягти гармонії. Наприклад, при класичній стрижці «карі» середньої довжини за основу береться лінія закінчення підборіддя. Окантовка стрижка піде під цієї лінії. У більш коротких стрижках лінія окантовки може збігатися з лінією розрізу рота. Кінчика носа або перенісся, розрізу очей.

Слідкуйте за собою. Під час стрижка руки повинні бути розслаблені, ноги — на ширині плечей, тіло — не напружене. Чоловік, якого ви стрижете, повинен сидіти досить високо, так, щоб його верхівка була на рівні або трохи вище вашого підборіддя.

Операції і прийоми чоловічої стрижки

1. Зведення волосся нанівець — це плавне, поступове зміна довгих волосся від самих довжини^ (область маківці, потилиці) до найкоротшим на периферійних ділянках голови по краю росту волосся. Ця операція виконується будь-яким ріжучим інструментом — машинкою для стрижки волосся з гребінцем і без гребінця; небезпечної або безпечною бритвою, тут одночасно відбувається і філіровка (за допомогою гребінця і бритви у 2-х скрещивающихся напрямках).

2. Тушування — плавний перехід від довгих до коротким волоссям, вона аналогічна операції відомості волосся на немає. але більш тонка операція. Виконується тонкими кінцями прямих ножиць.

3. Філіровка — зменшення густого волосся в процесі стрижки по всій голові або на окремих її ділянках, виконується небезпечної або безпечною бритвою і ножицями. Філіровка ножицями проводиться підставами робочих полотен ножиць в русі до коренів волосся, при цьому закривати до кінця не можна. При филировке зубчастими ножицями полотна їх повинні захоплювати пасмо волосся не перпендикулярно до неї, а приблизно під кутом 45°, так як виходить сходи з-за того, що на одному рівні буде багато зістриженого волосся. Робочі руху зубчастих ножиць постійно повторюються по мірі просування до кінців пасма, після обробки вичісують стрижене волосся. При филировке волосся небезпечної або безпечною бритвою треба мокрі волосся розділити на ділянки: потилична зона вертикальним проділом на дві частини, скронево-бічна, тім’яна. Філіровка починається з нижньої пасма. Можна філіровку виконувати з зовнішньої і внутрішньої сторін пасма.

4. Димчастий перехід — зведення волосся на шиї немає. але настільки тонка і поступове, що створюється враження стелиться диму.

5. Окантовка — остаточний контур стрижки по всьому краю росту волосяного покриву голови, заключна операція при стрижці. Виконується машиною, ножицями, небезпечною бритвою. В жіночих стрижках окантовку роблять простими ножицями.

6. Стрижка на пальцях — операція укорочення волосся над пальцями. Після филировки при стрижці на пальцях знімаються тільки не рівні кінці.

7. Градуювання — стрижка волосся методом пасмо за пасмом під певним кутом.

8. Формоутворювальна стрижка. Приступаючи до стрижки; перукар повинен уявляти собі в загальних рисах деталі і форми майбутньої зачіски. Візьмемо, наприклад, «Російську стрижку». Вона являє собою просто окантовку: расчесанный на прямий проділ волосся рівно підрізають ножицями на рівні підборіддя (вище, нижче), тут виходить форма жорстка і. якщо ми захочемо, причесывая, дещо змінити форму, тушируя на верху або з боків, результат нас не задовольнить, так як буде різка межа між кінцями не начесанных волосся верхніх і лінії окантовки нижніх. Тому для збереження ознаки «Російської стрижки», але для збільшення і розширення її при стрижці треба ще використовувати філіровочние ножиці. Для чого мокрі волосся діляться горизонтальним проділом на рівні середини вуха. Волосся, розташовані вище цієї лінії, закалываются на маківці. А нижні — филируются бритвою і підрізають ножицями на 0,5 см вище лінії окантовки. Потім верхні волосся розчісують униз. Якщо кінці верхнього шару дуже густі, ми їх з внутрішньої сторони филируем бритвою, після чого підрізаємо 1см довше нижнього шару. Коли волосся висохне, верхній шар можна буде тушировать, створюючи потрібну форму, і в цьому випадку не буде різкої межі.

Чоловічий зал: ножиці і гребінець
Смугові ножиці

Хороші ножиці для стрижки — це основний інструмент перукаря. Вони мають гладку поверхню, гострі кінчики, спеціально пристосовані для роботи на величезних частинах голови, наприклад за вухами. Для дітей ножиці підуть зі злегка закругленими кінцями. Ножиці вибираються дуже уважно майстром. Необхідно кілька пар попросити у продавця і особисто як би приміряти на руці, і ви повинні вибрати їх не тільки по пальцях і долоні, але і душею (так, цим я буду працювати). Ножиці повинні бути легкими в роботі, легкі в русі при знятті кільця з великого пальця. Довжина ножиць раніше була 13-14 див. Сучасні 5,5 див. Як правило, вони виготовлені з високоякісної сталі. Сучасні ножиці виготовляють без насічки — гладкі. При роботі, ножиці потрібно тримати великим і безіменним пальцями. При такому 'тримання ножиць розподіляється правильний тиск на леза ножиць. Це полегшує зріз прямій лінії. Ножиці будуть служити довго і добре при правильному поводженні з ними:

1. Утримувати в чистоті та сухості

2. Щоб вони не валялися як даремно

3. Ні в якому разі не кидати на підлогу

4. Ні кому не давати свої ножиці в руки

Самозатачивающиеся ножиці не шліфуються і не точаться (могилевские точаться і шліфуються, і регулюється гвинт).

Філіровочние ножиці

Ці ножиці на вигляд зубчасті. Вони виконують не менш важливу роль, ніж лінійні, при стрижці зводять на немає. филируют проріджують.

Гребінця

Використовуються з різноманітного матеріалу: рогу, дерево, слонова кістка, черепахові панцирі, різні пластичні маси, каучуку, нейлону. Враховуючи конструкцію та призначення гребінців можна виділити їхні наступні види:

1. Для розчісування поплутаного волосся після миття і для розчісування волосся після освітлення і забарвлення. Зуби у гребінці розставлені широко. Ці гребінці відрізняються великою міцністю. Гребінця різної довжини і товщини для розчісування волосся.

2. Гребінця, використовувані під час стрижки, дозволяють виконувати тушевку. М’який перехід від поголеного місця до довгих частин волосся і філіровку — проріджування волосся зі зміною довжини.

3. Гребінець з частими зубчиками призначені для видалення дрібних волосся, частинок бруду, лупи.

4. Гребінці з більш широкими зубчиками призначені для стрижки (при чоловічої стрижки).

5. Гребінець — вилка, шпилька — для укладання волосся, хімічної завивки, для милирования.

6. Гребінець з бритвою призначена для стрижки.

7. Гребінець — щітка для розчісування і поділу волосся на пасма, а так само для нанесення різного забарвлення.

8. Гребінець — плойка для укладання волосся в зачіску.

тобто, кожен вид гребінця має силу свого застосування. Гребінець перукаря має 17 — 18 див.

Гребінець потрібно тримати в правій руці. Під час стрижки ножиці і гребінець потрібно тримати в одній правій руці. Якщо одне кільце ножиць знаходиться у вас на безіменному пальці, то можна звільнити великий палець і випустити ножиці з долоні, тримаючи в ній тільки гребінець. При зрізанні волосся залишайте гребінець між долонею і великим пальцем.

Стрижку Наголо слід починати спереду, з чола, а потім волосся верхньої, лівої частин потилиці і правої частини голови. У процесі стрижки майстер притримує голову відвідувача двома пальцями лівої руки, щоб вона не рухалася, а при стрижці навколо вух, притримує їх пальцями лівої руки або гребінкою. Починаючи стрижку, майстер зчісує волосся вперед — на чоло, піднімає гребінкою і встановлює машинку біля краю росту волосся на лобі, притискаючи до шкіри тільки зуби нижньої пластинки. Потім повільно проводить її вперед у напрямку до маківки. Стрижку першої смуги волосся закінчують біля верхівки. Дійшовши до неї, зуби машинки відокремлюють від голови. Другу смугу волосся стрижуть праворуч від першої. Машинку встановлюю з таким розрахунком, щоб її ліва сторона (на відстані двох — трьох зубів) пройшла по краю раніше стригтися смуги. Таким чином, друга і наступні смуги захоплюються і зрізаються усіма зубами машинки, за винятком двох — трьох крайніх лівих.

стрижуть Наголо зазвичай машинками № 1 або № 2. Ці машинки після стрижки залишають по краях росту волосся грубі переходи, які потрібно згладити (стушевать). Після стрижки машинкою № 1 тушуют машинкою № 0, а після стрижки машинкою № 2 тушуют спочатку машинкою № 1, а потім машинкою №0.

При стрижці Бокс повинні бути більш короткі волосся і інша форма окантовки, ніж у попередньої. Ця стрижка виконується машинкою або бритвою, створюючи, таким чином, різновид цієї стрижки. Окантовка робиться по всій окружності голови, від середини потиличного виступу вліво, причому окантовка над вушною раковиною повинна бути не вище одного сантиметра від крайової лінії росту волосся.

По техніці виконання нагадує Польку. Не рекомендується робити клієнтам з видовженими і худими особами, так як ця стрижка ще більше підкреслює ці недоліки. Порядок стрижки наступний: по всій окружності голови (шиї, потилиці, нижньої частини скроні) знімають машинкою № 1 або перехідними ножами. Стрижку починають з правої скроні до лівого, смуга за смугою. Лінію стрижки потрібно знижувати до потиличного виступу овально.

Поступово наближаючи машинку до лінії тушевки і піднімаючи її вгору таким чином, щоб зуби машинки вільно зрізали волосся. З скронь волосся знімають машинкою, враховуючи рівень раніше підстриженою потиличної частини, потім виконують окантовку.

Короткий опис статті: стрижки чоловічі У всі часи волосся вважалися прикрасою голови. У чоловіків — борода і вуса. У наш час все більше число людей, щоб забезпечити себе і своїх близьких коштами до існування, змушені оволодівати новими для себе професіями, при чому такими, які користуються постійним попитом споживача. У число таких професій, без яких людство не мислить себе протягом довгих століть, належить ремесло цирульника-перукаря. Зрозуміло, перукарське мистецтво досягається шляхом спеціального навчання, копіткої праці і багаторічного досвіду, не кажучи вже про природженому таланті, достающемуся не кожному. Але кожному під силу — при бажанні і старанні навчитися азам перукарського ремесла з тим, щоб в домашніх умовах вміти підстригти дитини, чоловіка, подругу, а потім, якщо справа піде успішно, чому б не обрати своєї другої, а то й головною основною професією. Коли живеш за містом, вміти стригти — життєво важливо! волосся, стрижка, зачіска, перукарня, гребінці

Джерело: Чоловіча стрижка

Також ви можете прочитати